Trwa ładowanie...
bDZTLkrV

Notowania

Przejdź na

500+ zamieni się w 700+? "Taki program jest niespotykany w Europie"

Czy PiS dołoży 200 złotych do swojego sztandarowego programu socjalnego? Takie przecieki medialne pojawiają się przy okazji prac nad rządowym "Nowym Ładem". - Już 500+ to jest bardzo drogi program, kosztuje ponad 40 mld zł, czyli niemal 2 proc. PKB. Dodatkowe 200 zł dawałoby łącznie 2,5 proc. PKB. Taki pojedynczy program socjalny jest niespotykany w Europie i w krajach OECD. To nie jest dobry pomysł, aczkolwiek dla specjalistów od marketingu politycznego może być bardzo atrakcyjny, bo dobrze się sprzedaje - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR. Jak tłumaczył, 500+ miał być programem, który zwiększy dzietność. Ten cel nie został zrealizowany. Jeśli zaś chodzi o zwalczanie ubóstwa wśród dzieci, dałoby się to zrealizować za kilkanaście procent wartości tego programu, gdyby robiono to rozsądnie. Podkreślał też, że wbrew słowom rządzących, zmniejszenie luki VAT nie finansuje w całości tego programu. - Dałoby się mądrzej...

rozwiń
234 reakcje
1
2
231
Podziel się
Komentarze (231)
zobacz więcej komentarzy (231)
bDZTLksh
KOMENTARZE
(231)
ZK590
3 tyg. temu
Jedni zmuszeni do pracy ponad siły najlepiej do śmierci aby drudzy korzystali z przywilejów i socjali wg potrzeb i wymagań.
Willi
3 tyg. temu
Pomijam to, czy ten program pomaga rodzinom czy nie , z pewnością (jestem o tym "święcie" przekonany) pokolenia będą spłacały i przeklinały ten "wybryk" pisowskiej mafii.
janus
3 tyg. temu
chcemy 1000+ na bombelki, bo inaczyj nie starcza i trza pracować
bDZTLksz
g.s.
3 tyg. temu
Oni chcą żeby jeszcze więcej ludzi wyjechało z Polski ale wyjadą pracujący, a patole czekają na kasę bo praca się nie zhańbią i z czego będą płacić, kto na to rozdawnictwo zarobi . Kolejne kupowanie głosów i niszczenie Państwa.
niespotykany ...
3 tyg. temu
niespotykany program, niespotykane rozdawnictwo, bez żadnych efektów ..... sorry poza inflacją.
...
Następna strona