Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

66-latek z Lubelszczyzny jest najbardziej zadłużonym Polakiem

81
Podziel się:

Do 66-letniego mieszkańca z Lubelszczyzny należy najwyższy w Polsce dług, sięgający prawie 84 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Łącznie przeterminowane zadłużenie blisko 2,7 mln Polaków przekroczyło już kwotę 80 mld zł.

66-latek z Lubelszczyzny jest najbardziej zadłużonym Polakiem
Najbardziej zadłużony Polak ma ponad 80 mln zł do spłaty. Kwota ciągle rośnie (Pixabay)

Przeterminowane zadłużenie blisko 2,7 mln Polaków przekroczyło na koniec kwietnia br. 80 mld zł, co oznacza, że w rok wzrosło o 4,2 mld zł. Natomiast do ponad 0,5 mld zł wzrosły długi 10 najbardziej zadłużonych osób w kraju. Zestawienie otwiera mieszkaniec Lubelszczyzny - 66-latek ma prawie 84 mln zł zaległości. Kwota ta wciąż rośnie ze względu na naliczane odsetki.

Eksperci BIG InfoMonitor zwrócili uwagę, że długi mogą się przedawnić, jednak ślad po nich zostanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lidzbark Warmiński. "Niegdyś były tam krzaki, niektórzy bali się wejść"

Przedawnienie długu. "Nie znika, ale przekształca się"

Jak zwrócił uwagę radca prawny BIG InfoMonitor Grzegorz Pietraszkiewicz, zasady przedawnienia zobowiązań opisuje Kodeks cywilny. Zwrócił uwagę, że przepisy te dają dłużnikowi możliwość uchylenia się od spłaty długów poprzez podniesienie zarzutu przedawnienia. Natomiast w przypadku dłużników będących konsumentami, sąd powinien uwzględniać kwestię przedawnienia z urzędu, bez konieczności podniesienia stosownego zarzutu - dodał, komentując dla PAP dane dotyczące zadłużenia konsumentów.

Diana Borowiecka podkreśliła że dług przedawniony nie znika, ale przekształca się w tzw. zobowiązanie naturalne, które nie podlega przymusowi państwowemu, tzn. nie może być dochodzone przed sądem, ani egzekwowane przed komornikiem. Może jednak trafić do rejestrów prowadzonych przez biura informacji gospodarczej. "Wierzyciele mogą przekazywać informacje o zobowiązaniach przedawnionych, pod warunkiem, że nie minęło więcej niż sześć lat od wymagalności zaległości" - podsumowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(81)
Hahah
4 miesiące temu
A najciekawsze jest to, że to wyborca PO.
Marlena
4 miesiące temu
On tego już nie spłaci,wszyscy pójdziemy z torbami .PiS zaciąga gigantyczne kredyty na min uzbrojenie z USA, Koreii Południowej,budowę elektrowni atomowych,CPK ,to są setki miliardów dolarów,moim zdaniem potrzebny jest audyt w MON ,na co wydawali 2%pkb ,bo na pewno nie na modernizację WP.
st.dziadek
4 miesiące temu
To nie jest wina tego dłużnika, to wina banków!! Ciągle otrzymuję e-maile typu mamy dla ciebie kredyt, wystarczy? Bądź oferty sklepowe kup a pierwsza rata za 6 m-cy! i co za sześć miesięcy sytuacja się poprawi będzie więcej zarabiał? NIE będzie jeszcze gorzej bo przyjdzie komornik i powie.....ten TV licytuję za 150,- ot i po kredycie.
zrzutkanaputk...
4 miesiące temu
Moi drodzy moi kochani. Niniejszym zwracam się do was z niewymowną prośbą... W związku ze spadkiem siły nabywczej pieniądza KK zaczyna miec problem z ALIMENTACJĄ DZIECI KSIĘŻY. Widzę tylko jedno rozwiązanie: od najbliższego piątku w każdej świątyni będą dwie tace: jedna na działalność statutową KK, a druga na niczemu niewinne dzieciaczki. Każda taka kwesta będzie poprzedzona informacją na JAKIEGO KSIĘDZA dzieci dziś zbieramy :)
bombelek
4 miesiące temu
Szacun dla tego gostka. On jest lepszy o kilkanaście baniek od sasina! Mocarz!
...
Następna strona