Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

76 kg marihuany w kawie i zabawkach. Skarbówka udaremniła przemyt

3
Podziel się

Miała być kawa i zabawki, a była marihuana. I to aż 76 kilogramów. Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej ujawnili gigantyczny przemyt, a wartość rynkowa kontrabandy wynosi ponad 2 mln zł.

Podejrzenia celników wzbudziła puszka z kawą, której nie dało się otworzyć, bo prędzej przypominała konserwę.
Podejrzenia celników wzbudziła puszka z kawą, której nie dało się otworzyć, bo prędzej przypominała konserwę. (Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, Izba Administracji Skarbowej w Warszawie)
bDJDFhRx

Nadane w Kanadzie przesyłki miały trafić do odbiorców w Wielkiej Brytanii i Polsce. Funkcjonariusze wytypowali do sprawdzenia jedną z paczek w magazynie centralnym przy lotnisku Chopina w Warszawie.

Podejrzenia celników wzbudziła puszka z kawą, której nie dało się otworzyć, bo prędzej przypominała konserwę. Po otwarciu okazało się, że owszem, odrobina kawy się tam znalazła, ale oprócz tego odkryto dwie foliowe torebki z marihuaną. Następnie funkcjonariusze wytypowali pozostałe paczki, które miały zawierać kawę.

Zobacz także: Zobacz: #11 pytań o przemyt medycznej marihuany
bDJDFhRz

W efekcie odkryto 16 paczek z ponad 75 kilogramami marihuany. Miały one trafić do jednego odbiorcy w Polsce, jednego w Irlandii i jedenastu w Wielkiej Brytanii.

Celnicy od razu poinformowano wydział ds. zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej CBŚ. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Radom Wschód.

bDJDFhRF

W tej sprawie zatrzymano mieszkańca Radomia, który usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. W sprawę zamieszane są jeszcze dwie kolejne osoby. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJDFhSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Do celników
2 lata temu
No wszystko pięknie , ale przy okazji typowania moja paczka wg. trackingu też chyba została wytypowana ... Zabawka Z Chin leży już na Okęciu ponad miesiące na Okęciu. Miała być na święta a tu ani widu ani słychu . Proszę otworzyć, sprawdzać, jeśli trzeba to oclić , ovatować ale paczki odsyłać a nie kraść !!!
józef
2 lata temu
Właśnie tok zdobyte zioło powinno trafić w korzystnej cenie do aptek jako maria medyczna.
Ania
2 lata temu
Jakby taki delikwent dostał czape w postaci kary śmierci jak w Chinach to następnego długo by nie było
bDJDFhSb