Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

80 tys. zł nagrody dla byłego komendanta. "Szokujące"

58
Podziel się:

Były szef polskiej policji gen. Jarosław Szymczyk otrzymał od MSWiA w 2023 roku cztery kwartalne nagrody po 20 tys. zł każda. Informację tę podał obecny minister spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński. - To szokujące - stwierdził na antenie TVN24.

80 tys. zł nagrody dla byłego komendanta. "Szokujące"
Gen. Jarosław Szymczyk (East News, Oleg Marusic/REPORTER)

W połowie grudnia 2022 r. w gabinecie byłego już komendanta głównego policji doszło do eksplozji. Jak się później okazało, było to skutek wybuchu pocisku, który znajdował się w granatniku otrzymanym przez gen. Szymczyka podczas wizyty w Ukrainie. Broń miała być przerobiona na głośnik. W wyniku incydentu szef polskiej policji doznał obrażeń, doszło też do znaczących zniszczeń w budynku komendy.

Nagrody dla gen. Szymczyka. Szef MSWiA ujawnia

To, co jest szokujące to, że po tym wypadku, a raczej kompromitacji gen. Szymczyka, w polskiej policji nic się nie zadziało. Nie było żadnych konsekwencji. Szymczyk nie tylko nie przestał być komendantem głównym policji, ale w tym okresie od wybuchu granatnika, do odejścia z policji, on jeszcze nagrody z MSWiA otrzymywał, kwartalne nagrody. Tak świetnie oceniano jego pracę. To były nagrody w wysokości ok. 20 tys. zł. Pan Szymczyk nadal je dostawał w 2023 roku. Takie nagrody dostawał gen. Szymczyk od ministra Mariusza Kamińskiego - powiedział szef MSWiA Marcin Kierwiński na antenie TVN24. Dopytywany, czy gen. Szymczyk otrzymał w 2023 r. cztery kwartalne nagrody, minister odpowiedział twierdząco.

W ocenie Kierwińskiego, to, co robił były szef policji, to w jaki sposób tej sprawie "ukręcano głowę", w jaki sposób robiono wszystko, aby tej sprawy nie zbadać "to coś szokującego".

Od 22 grudnia nowym zastępcą komendanta głównego policji i pełniącym obowiązki szefem policji jest inspektor Marek Boroń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Helmut
4 miesiące temu
Należało się !!!!!!
i..
4 miesiące temu
To państwo zagwarantowało mu pieniądze na remont komendy w której urządził wybuchowe fajerwerki.
Sierżant
4 miesiące temu
A szeregowy policjant z 13 letnim stażem służby dostaje 200zl kwartalnika....a czasami nie dostaje...
MAGIA :
4 miesiące temu
Postępowanie w sprawie posiadania nielegalnego granatników przez p. J. Szymczyka i odpalenia jednego z nich przecież trwa - czy nie ? Przedawnienie nie nastąpiło ! Kto pomaga uniknąć sprawcy odpowiedzialności karnej albo zataja dowody popełnionego przestępstwa - chyba też odpowiada karnie - czy już nie . Może ułaskawienie prezydenckie obejmuje czyny popełnione i nieujawnione oraz te które dopiero będą ujawnione a jeszcze niepopełnione . Czyli mamy " święte krowy " , które może wkrótce będą chodzić po sejmie .
galain
4 miesiące temu
Skandal, za grosz honoru. To ma być generał? Wstyd.
...
Następna strona