Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nieruchomości
21.08.2019 20:10

8,5 tys. euro za metr kwadratowy. Tak, tyle płaci się w Warszawie

Ceny luksusowych apartamentów w stolicy osiągnęły kosmiczny poziom. W ciągu roku urosły o 16 proc. - wynika z analizy firmy Deloitte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Luksusowe nieruchomości w Warszawie drożeją, ale nie tak jak w Londynie czy Paryżu. (Fot: -)

Eksperci Deloitte przeanalizowali rynki nieruchomości luksusowych w Warszawie, Pradze, Berlinie, Londynie, Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku i Chicago.

"W stolicy Polski za luksusową nieruchomość trzeba zapłacić najmniej. Metr kwadratowy kosztuje w Warszawie od 5 do 8,5 tys. euro. Choć jednocześnie należy zaznaczyć, że ceny w ciągu roku wzrosły o 16 proc." - czytamy w komunikacie.

Dla porównania w tym samym czasie w Pradze ceny nieruchomości luksusowych spadły o 0,8 proc. Za metr w stolicy Czech trzeba zapłacić od 6 do 16 tys. euro. Według ekspertów w ciągu kilku najbliższych lat ceny nieruchomości luksusowych w Warszawie i Pradze mogą się wyrównać.

Obejrzyj: Kontrowersyjny podatek powraca. "Polacy się go boją, bo ma istotne minusy"

W innych analizowanych miastach ceny są wyższe. "W Londynie, choć spadły o 4,4 proc. rok do roku, wciąż trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 25-30 tys. euro za metr kwadratowy. Taniej jest w Berlinie (10-20 tys. euro za metr kwadratowy, wzrost o 10 proc. r/r), Paryżu (15-25 tys. euro za metr kwadratowy, wzrost o 5,3 proc.) oraz Wiedniu (15-20 tys. euro za metr kwadratowy, wzrost o 0,7 proc.)" - wyliczono.

Najdrożej z analizowanych miast jest w Nowym Jorku - za metr kwadratowy luksusowej nieruchomości trzeba tam wydać od 31 do 57 tys. euro.

Jak zauważają eksperci Deloitte, ze względu m.in. na Brexit inwestorzy będą szukać okazji do inwestycji poza krajami "starej Unii", co przyczyni się prawdopodobnie do wzrostu cen nieruchomości luksusowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, wiadomości, warszawa, ceny mieszkań
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2019

sdfgNo nie możliwe! W Polsce mieszkania tańsze niż w Londynie i w Berlinie! :D Promocja!

21-08-2019

AbcdeJeszcze Chicjago, 9-17 tys. euro za metr kwadratowy. Zapomniano dodac że w Chickago idzie kupić apartament w samym centrum w 300 metrow wysokisci … Czytaj całość

21-08-2019

RAFNigdzie w Warszawie nie kupisz mieszkania w cenie 5 tys. zł za metr. Ten atrykuł to jakaś bajka. Najniższe ceny to 6800-7000 zł./m2.

Rozwiń komentarze (26)