Notowania

Przejdź na

90 mln zł mniej z abonamentu. Już mało kto płaci

650 mln zł z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego otrzymały w 2019 roku państwowe media. To o 91 mln zł mniej niż rok wcześniej, co oznacza, że coraz mniej Polaków płaci abonament.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Abonament radiowo-telewizyjny. Już mało kto płaci na media publiczne (Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER)

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, ponad połowę wszystkich środków z abonamentu zgarnęła TVP. Telewizja Jacka Kurskiego otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 331,4 mln zł.

Znacznie mniej pieniędzy otrzymało Polskie Radio, bo "zaledwie" 159,3 mln zł. Drugie tyle przypadło regionalnym rozgłośniom.

650 mln zł z tytułu abonamentu to bardzo mało, biorąc pod uwagę, że jeszcze rok wcześniej kwota ta przekroczyła 740 mln zł, a w 2017 - prawie 750 mln zł. A przypomnijmy, że jest to wciąż opłata obowiązkowa.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dodatkowo media publiczne otrzymały pieniądze z budżetu. Ponad 1,1 mld zł przypadło TVP, 60 mln zł Polskiemu Radiu a 72 mln - rozgłośniom regionalnym.

Za przekazaniem pieniędzy mediom publicznym głosowało 232 posłów, przeciw było 220 parlamentarzystów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi na biurko Andrzeja Dudy. Wystarczy jego podpis, aby do mediów publicznych popłynęły ogromne pieniądze.

Telewizja Jacka Kurskiego dostanie duży zastrzyk finansowy.
Pieniądze dla TVP i Polskiego Radia. Sejm zagłosował w sprawie 2 mld zł rekompensaty

Przypomnijmy - pod projektem ustawy, który trafił do Sejmu w grudniu ubiegłego roku, podpisała się grupa posłów PiS. 9 stycznia Sejm "przyklepał" ten projekt, a następnie trafił on do Senatu, gdzie większość ma opozycja.

Podczas senackich prac nad ustawą w izbie wyższej pojawił się prezes TVP Jacek Kurski, który argumentował, że pieniądze z rekompensaty na pewno zostaną dobrze spożytkowane. - Kategorycznie odrzucam tezę, jakoby Telewizja Polska uprawiała propagandę - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2020

bisczakodowac, kto chce odkodowac płaci. a nie płacić za syf którego sie nie ogląda

20-02-2020

TarnaAbonament radiowo telewizyjny trzeba płacić czy nam się to podoba czy też nie. Takie jest prawo a prawo trzeba przestrzegać. Nie płaci sie za … Czytaj całość

20-02-2020

XLSJedyny czas kiedy mam przyjemność oglądać ten program to jak jestem u teściów (70 lat) i lecą codziennie wiadomości. Po kilku minutach wychodzę na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (428)