Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

A1. Opóźniona budowa obwodnicy Częstochowy idzie do przodu, GDDKiA przedstawia wyniki

18
Podziel się:

Wykonawca skończył układać nawierzchnię jezdni, a całość prac asfaltowych ma być gotowa do grudnia. Ponadto umowa na montaż barier bezpieczeństwa podpisana. GDDKiA uspokaja wszystkich zaniepokojonych przyszłością obwodnicy Częstochowy, będącej częścią autostrady A1.

Tak obecnie prezentuje się obwodnica Częstochowy na autostradzie A1.
Tak obecnie prezentuje się obwodnica Częstochowy na autostradzie A1. (Materiały prasowe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.)

– Wykonawcy pracujący na opóźnionej budowie autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 zakończyli już planowane układanie nawierzchni jezdni z betonu cementowego – podała GDDKiA, której komunikat cytuje PAP.

Prace betonowe były niezbędne w ramach tzw. robót zabezpieczających. Wznowiono je od lipca 2019 roku. Zostały przerwane z powodu wyrzucenia z placu budowy poprzedniego wykonawcy, co miało miejsce wiosną tego roku.

W ramach prac betonowych położono nawierzchnię o powierzchni 300 tys. m kw., a zakończenie prac asfaltowych jest planowane na pierwszy tydzień grudnia, podał rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Wskazał też, że obecnie jest już wykonane ok. 90 proc. prac w tym zakresie.

Zobacz także: Zobacz także: Opóźnienia w budowie dróg. Minister wskazuje na Włochów

A jak wygląda sytuacja z innymi zakresami? Krynicki przedstawił zestawienie, z którego wynika, że np. prace przy kanalizacji deszczowej na obwodnicy są wykonane w 95 proc. Z kolei postęp w wykonaniu pali i montażu słupów ekranów oszacowano na ok. 70 proc.

Na wskazanym odcinku autostrady A1 zakończono już roboty konstrukcyjne większości obiektów. Teraz pozostaje wyłącznie sprawdzenie ich poprzez próbne obciążenia statyczne i dynamiczne. Jeżeli przejdą próbę – nic nie będzie stać na przeszkodzie, żeby otrzymały zgodę na użytkowanie.

GDDKiA podpisała też umowy na wykonanie tzw. robót zabezpieczających, które są niezbędne dla udostępnienia trasy kierowcom. Chodzi tutaj przede wszystkim o wykonanie oznakowania oraz oznaczenia trasy. Dyrekcja liczy, że chętni skorzystają z obwodnicy Częstochowy jeszcze w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Cz 034
3 lata temu
Oby jak najszybciej....w Częstochowie są straszne korki przy wyjeździe z miasta przed węzłem autostradowym Częstochowa Południe...
Kierowca tico
3 lata temu
Szybko,szybko a za pięć lat remont.
Metro66
3 lata temu
Ale czym będą jeździć po tym wyborcy KO jak jest tak źle i trudno że samochody posprzedawają .
mario
3 lata temu
Jeżeli chodzi o ekrany to od strony lasu układa się je nie tylko u nas.Jeżdzę codziennie przez odcinek autostrady w przebudowie w Berlinie i tu również montują je od strony lasu oraz usypują wysokie skarpy w tym samym celu.Przestańmy wsystko krytykować.
4444
3 lata temu
Czy beton cementowy to nie jest przypadkiem masło maślane ? Dotąd sądziłem, że beton to mieszanina żwiru /piasku/ cementu i wody ale może teraz za pisu coś się zmieniło.