Notowania

A1. Opóźniona budowa obwodnicy Częstochowy idzie do przodu, GDDKiA przedstawia wyniki

Wykonawca skończył układać nawierzchnię jezdni, a całość prac asfaltowych ma być gotowa do grudnia. Ponadto umowa na montaż barier bezpieczeństwa podpisana. GDDKiA uspokaja wszystkich zaniepokojonych przyszłością obwodnicy Częstochowy, będącej częścią autostrady A1.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Tak obecnie prezentuje się obwodnica Częstochowy na autostradzie A1. (Fot: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.)

– Wykonawcy pracujący na opóźnionej budowie autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 zakończyli już planowane układanie nawierzchni jezdni z betonu cementowego – podała GDDKiA, której komunikat cytuje PAP.

Prace betonowe były niezbędne w ramach tzw. robót zabezpieczających. Wznowiono je od lipca 2019 roku. Zostały przerwane z powodu wyrzucenia z placu budowy poprzedniego wykonawcy, co miało miejsce wiosną tego roku.

W ramach prac betonowych położono nawierzchnię o powierzchni 300 tys. m kw., a zakończenie prac asfaltowych jest planowane na pierwszy tydzień grudnia, podał rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. Wskazał też, że obecnie jest już wykonane ok. 90 proc. prac w tym zakresie.

Zobacz także: Opóźnienia w budowie dróg. Minister wskazuje na Włochów

A jak wygląda sytuacja z innymi zakresami? Krynicki przedstawił zestawienie, z którego wynika, że np. prace przy kanalizacji deszczowej na obwodnicy są wykonane w 95 proc. Z kolei postęp w wykonaniu pali i montażu słupów ekranów oszacowano na ok. 70 proc.

Zamknięcie wiaduktu sprawiło, że wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia na obwodnicy Łodzi.
Wiadukt na A1 zamknięty. Po 7 latach zaczął pękać. Sprawdzamy kto za to zapłaci

Na wskazanym odcinku autostrady A1 zakończono już roboty konstrukcyjne większości obiektów. Teraz pozostaje wyłącznie sprawdzenie ich poprzez próbne obciążenia statyczne i dynamiczne. Jeżeli przejdą próbę – nic nie będzie stać na przeszkodzie, żeby otrzymały zgodę na użytkowanie.

GDDKiA podpisała też umowy na wykonanie tzw. robót zabezpieczających, które są niezbędne dla udostępnienia trasy kierowcom. Chodzi tutaj przede wszystkim o wykonanie oznakowania oraz oznaczenia trasy. Dyrekcja liczy, że chętni skorzystają z obwodnicy Częstochowy jeszcze w tym roku.

Energopol stracił kolejny kontrakt - tym razem nie dokończy budowy autostrady A6 na odcinku w okolicach Szczecina
Energopol wyrzucony z budowy A6. Jest decyzja GDDKiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa autostardy, a1, autostrada a1, drogi w polsce, gddkia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2019

takoW Holandii na autostradach jeździć będą 100/h , ku ekologii, a tesla we eu się rozkręca, wydobycie węgla potrzebne od zaraz , niemcom potrzeba na … Czytaj całość

15-11-2019

taktoW Holandii jeździć będą 100/h ku ekologii, tesla w eu sie rozkręca, to też wydobycie węgla wzrośnie, niemcom sie przyda na doładowania ...

16-11-2019

ipBudowanie jezdni autostrad na podbudowie piaskowej to tykającą bomba z katastrofą w tle. Dlaczego niemieckie autostrady mają podbudowę ok.2,5 m z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)