Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.05.2020 21:52

A1 w woj. śląskim z utrudnieniami. Rusza budowa kolejnego wiaduktu

Od poniedziałku 11 maja kierowcy jadący przez A1 w woj. śląskim muszą przygotować się na utrudnienia. Ostatni, budowany wiadukt w tym województwie wraz z odcinkiem A1 wiedzie od Częstochowy do granic woj. łódzkiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Utrudnienia na A1 związane są z budową wiaduktu na śląskim odcinku tej drogi.

Do Częstochowy kierowcy będą jechać już pełnowymiarową autostradą. Tuż za Częstochową po minięciu węzła Rząsawa, kierowcy wjadą na dobrze im znany odcinek tzw. gierkówki.

Za sprawa remontu DK 1 od Częstochowy przestanie już być drogą krajową, a zacznie funkcjonować w systemie dróg jako autostrada A1. Co ciekawe, dokładnie tak miało to wyglądać w latach 70,, kiedy gierkówkę budowano na fali ówczesnego optymizmu gospodarczego w PRL.

Zobacz także: "Rząd pstryczkiem wyłączył gospodarkę". Najbogatszy poseł o branży hotelarskiej

Zaraz po oddaniu chluba socjalistycznego państwa miała prawie 250 km i nosiła zaszczytne miano Trasy Czynu Żołnierskiego. Skąd zatem gierkówka? Ówczesny szef Rady Państwa Edward Gierek pochodził z Sosnowca i bez wątpienia miał wpływ na lokalizacje najszybszej polskiej drogi.

Gierek, będący również sekretarzem KC PZPR, szybciej mógł dojechać dzięki niej do stolicy, jadąc z rodzimego Śląska. Jesienią tego roku gierkówka będzie już miała 44 lata.

W poniedziałek do sklepów wrócą klienci
Nowe zasady w galeriach handlowych. Poznaliśmy szczegóły przywracania stref gastronomicznych

Nowa inwestycja oznacza jej koniec. Przynajmniej pomiędzy Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim. Tam właśnie trwa budowa A1, która będzie już autostradą trzypasmową.

Całość ma mieć nawierzchnie betonową, dużo bardziej wytrzymałą od asfaltowej. Tego rodzaju nawierzchnię budowlańcy wyleją tylko wiaduktach, przejściach dla zwierząt i węźle Mykanów.

Jednak to właśnie budowa śląskiego wiaduktu będzie przeszkadzała najbardziej kierowcom od poniedziałku 11 maja. Będą tam instalowane belki pod podpory konstrukcji. Spowoduje to czasowe czasowe zamknięcia DK1 w tym miejscu.

Były już prezes od 18 lat związany był ze spółką.
Szymon Piduch zrezygnował z funkcji prezesa Dino Polska

Kiedy? jak informuje GDDKiA 11 maja od 17 do 12 maja do 5, 12 maja od 17 do 13 maja do 5:00, 13 maja od 17 do 14 maja do 5, 14 maja od godziny 17 do 15 maja do 5:00.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, budowa autostrad, drogi, A1 utrudnienia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2020

MarioNie wiem skąd wy bierzecie tych tekściarzy. Dzieci w szóstej klasie podstawówki piszą lepsze wypracowania niż te wypociny pełne błędów stylistycznych … Czytaj całość

09-05-2020

ObserwatorCzyli za Gierka mogliśmy jeździć za darmo tą drogą a teraz w "wolnym" kraju za "drobną ofiarą" amen.

08-05-2020

MedalikJedyna rzecz po komunie ktora mile sie wspomina.Troche nnamiastka europy

Rozwiń komentarze (27)