Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Abonament radiowo-telewizyjny. Polacy unikają płacenia na potęgę

289
Podziel się:

W ubiegłym roku opłatę abonamentową uiściło zaledwie 994 637 osób w Polsce. Tylko co drugi Polak zarejestrował odbiornik.

Prezes TVP Jacek Kurski.
Prezes TVP Jacek Kurski. (East News)
bEJboTmd

W porównaniu do poprzedniego roku liczba abonentów posiadających zarejestrowanych odbiornik spadła o ponad 71,2 tys., a jednocześnie o ponad 96 tys.wzrosła liczba osób zwolnionych z tych opłat – wynika ze sprawozdania z działalności za 2018 r Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jak wynika dokumentu, na koniec 2018 r. abonament opłacało jedynie 994 637 zobowiązanych. To stanowi 31 proc.

bEJboTmf

Na 13,5 mln gospodarstw w kraju, telewizor posiada blisko 96.5 proc., ale zarejestrowanych jest zaledwie co drugi - 6,6 mln – wynika z danych KRRiTV.

Zobacz także: Obejrzyj: Ulga podatkowa dla młodych. Premier wyjaśnia: "Nie chcemy sytuacji patologicznych"

Rada zdecydowała, że pozostawi stawki na niezmienionym poziomie. W dalszym więc ciągu opłata za odbiornik radiofoniczny to 7 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego 22,70 zł.

bEJboTml

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJboTmG
KOMENTARZE
(289)
Mario
2 lata temu
Jestem za tym żeby płacić jak się ogląda, a nie zmuszać do płacenia bo "ma się telewizor". Jak chcą kasy to niech TVP zakoduje. Ciekawe ile osób kupiłoby dobrowolnie telewizję "Publiczną TVP". TVP to jest spółka akcyjna. To nie jest telewizja państwowa. Ja mam tv które jest podłączone do konsoli i komputera. Nie oglądam tv i nie zamierzam płacić.
Max
2 lata temu
Niech sobie zakodują kanały TVPis i po problemie nie płacą to nie oglądają proste. To jest haracz a nie abonament. Nie oglądam i nie mam zamiaru płacić.
anza
2 lata temu
jak można chcieć dobrowolnie płacić haracz tej sekcie
bEJboTmH
Robert
2 lata temu
skoro kupiło się odbiornik i zapłaciło się cenę zakupu i podatek to dlaczego mamy dalej ten podatek płacić? przecież co nie którzy mają te odbiorniki jeszcze z PRL-u i dalej muszą płacić? Panie Prezesie to mi pachnie RADIOKOMITETEM , Jak macie problem to zablokujcie na platformach cyfrowych WSZELKIEGO Rodzaju programy TVP i i zobaczycie jaki procent Społeczeństwa ogląda tę propagandę
cybermarian
2 lata temu
niech płaci PO bo to ich tv
...
Następna strona