Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera Amber Gold. Katarzyna i Marcin P. usłyszą wyrok

123
Podziel się

Sąd w Gdańsku ogłosi wyrok w poniedziałek wyrok ws. afery Amber Gold. Katarzyna i Marcin P. dowiedzą się, jaki otrzymają wymiar kary. W maju sąd ogłosił, że oskarżeni są winni oszustwa.

W maju sąd ogłosił, że Marcin P. jest winni oszustwa.
W maju sąd ogłosił, że Marcin P. jest winni oszustwa. (PAP)
bDTbJmFx

Prokuratura od początku stała na stanowisku, że Amber Gold było piramidą finansową powołaną tylko w jednym celu – aby oszukać swoich klientów. W mowie końcowej w procesie przedstawiciele prokuratury domagali się kar 25 lat więzienia dla Katarzyny i Marcina P.

Oskarżyciele ponadto chcą, aby naprawili oni szkody w całości, zapłacili grzywny po 150 i 120 tys. złotych oraz otrzymali piętnastoletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Obrońcy zażądali dla oskarżonych uniewinnienia. Zdaniem mecenasów, ich klienci nie mieli zamiaru nikogo oszukać.

bDTbJmFz
Zobacz także: Zobacz także: Krzysztof Brejza szuka winy Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej nie ukrywa uśmiechu

– Żaden z pokrzywdzonych nie miał kontaktu z oskarżonym. To wprowadzenie w błąd nie miało charakteru bezpośredniego. A jeżeli jego zachowanie miało polegać na kierowaniu innymi osobami, to albo opis czynu powinien być inaczej sformułowany, albo ława oskarżonych powinna być zdecydowanie dłuższa – powiedział mecenas Michał Komorowski, obrońca Marcina P., cytowany przez Polskie Radio.

Proces się przedłużał, ponieważ sąd był zmuszony odczytywać nazwiska wszystkich poszkodowanych w aferze Amber Gold, których było przeszło 18 tys. Jednak sytuację zmieniło wejście w życie nowych przepisów, które pozwalają sędziom odstąpić od tej procedury i przyspieszyć ogłoszenie wyroku.

bDTbJmFF

Cztery zarzuty postawiono Marcinowi P., a Katarzynie P. – dziesięć. Ogłaszanie wyroku ma rozpocząć się w poniedziałek 9 września o godz. 9:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTbJmGa
KOMENTARZE
(123)
😎😎
2 lata temu
Dziś zobaczymy jakie są sądy. 🤔🤔🤔🤔
Józek Bąk
2 lata temu
oboje z ojcem wiedzieliśmy, że to była mówiąc kolokwialnie „lipa”
17428772
2 lata temu
przecież to są słupy....a prawdziwi złodzieje pławią się w luksusie...
bDTbJmGb
Cynizm
2 lata temu
Nie uwierzę, że nikt z prokuratury w Gdańsku nie był w to zamieszany. To nierealne, żeby takie przekręty odchodziły bez żadnego parasola.
RAMZES12
2 lata temu
KARA PIENIĘŻNA 120 I 150 TYS. A GDZIE JEST 850 BANIEK?
...
Następna strona