Notowania

Afera Amber Gold. Katarzyna i Marcin P. usłyszą wyrok

Sąd w Gdańsku ogłosi wyrok w poniedziałek wyrok ws. afery Amber Gold. Katarzyna i Marcin P. dowiedzą się, jaki otrzymają wymiar kary. W maju sąd ogłosił, że oskarżeni są winni oszustwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W maju sąd ogłosił, że Marcin P. jest winni oszustwa.

Prokuratura od początku stała na stanowisku, że Amber Gold było piramidą finansową powołaną tylko w jednym celu – aby oszukać swoich klientów. W mowie końcowej w procesie przedstawiciele prokuratury domagali się kar 25 lat więzienia dla Katarzyny i Marcina P.

Oskarżyciele ponadto chcą, aby naprawili oni szkody w całości, zapłacili grzywny po 150 i 120 tys. złotych oraz otrzymali piętnastoletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Obrońcy zażądali dla oskarżonych uniewinnienia. Zdaniem mecenasów, ich klienci nie mieli zamiaru nikogo oszukać.

Zobacz także: Krzysztof Brejza szuka winy Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej nie ukrywa uśmiechu

– Żaden z pokrzywdzonych nie miał kontaktu z oskarżonym. To wprowadzenie w błąd nie miało charakteru bezpośredniego. A jeżeli jego zachowanie miało polegać na kierowaniu innymi osobami, to albo opis czynu powinien być inaczej sformułowany, albo ława oskarżonych powinna być zdecydowanie dłuższa – powiedział mecenas Michał Komorowski, obrońca Marcina P., cytowany przez Polskie Radio.

Proces się przedłużał, ponieważ sąd był zmuszony odczytywać nazwiska wszystkich poszkodowanych w aferze Amber Gold, których było przeszło 18 tys. Jednak sytuację zmieniło wejście w życie nowych przepisów, które pozwalają sędziom odstąpić od tej procedury i przyspieszyć ogłoszenie wyroku.

Cztery zarzuty postawiono Marcinowi P., a Katarzynie P. – dziesięć. Ogłaszanie wyroku ma rozpocząć się w poniedziałek 9 września o godz. 9:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera Amber Gold, Amber Gold, piramida finansowa, oszustwo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

😎😎Dziś zobaczymy jakie są sądy. 🤔🤔🤔🤔

09-09-2019

ArtiZapytajcie mlodego tuska gdzie jest zloto z ambera

09-09-2019

Józek Bąkoboje z ojcem wiedzieliśmy, że to była mówiąc kolokwialnie „lipa”

Rozwiń komentarze (123)