Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Afera Amber Gold. Pierwsi pokrzywdzeni odzyskują pieniądze

30
Podziel się:

Ponad milion złotych wypłaci syndyk poszkodowanym przez Amber Gold. Przelewy powinny wyjść jeszcze we wtorek i trafić na konta odbiorców w ciągu tygodnia. Klienci jednak na razie o pieniądzach mogą zapomnieć.

Pierwsi pokrzywdzeni odzyskują pieniądze
Pierwsi pokrzywdzeni odzyskują pieniądze (Wikimedia Commons CC BY-SA)

- Dzisiaj rozpoczynam wypłatę pieniędzy dla tych, którzy są w pierwszej kategorii zaspokojenia, czyli dla osób i podmiotów, które wynajmowały dla Amber Gold swoje pomieszczenia i lokale w całej Polsce. To jest siedmiu wierzycieli na łączną kwotę 200 tysięcy złotych – powiedział portalowi tvn24bis.pl Józef Dębiński.

To właśnie oni mają pierwszeństwo w regulowaniu długów. W dalszej kolejności będą pracownicy Amber Gold, którzy nie otrzymali wynagrodzenia od spółki.

Trzecie w kolejce jest państwo i zaległości z tytułu podatku od nieruchomościnieruchomości. Tu zyskają gminy: m.in. Wrocław, Gdańsk i Warszawa.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dopiero wtedy na zwrot zainwestowanych pieniędzy mogą liczyć klienci oszukani przez piramidę finansową.

Wcześniej syndyk musi sprzedać cały majątek pozostały po Amber Gold.

- Pozostały mi do zbycia jeszcze dwa pakiety. Myślę, że w ciągu dwóch - trzech miesięcy powinienem je zbyć i wtedy przystąpię do złożenia ostatecznego planu podziału dla kategorii czwartej - powiedział Dębiński.

Przy czym i tak nie ma szans, by odzyskali wszystko. Masa upadłościowa szacowana jest na 66 mln zł, podczas gdy klienci stracili na piramidzie ponad 850 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
arsenał
5 lata temu
W pierwszej kolejności ci co wynajmowali lokale na tą dzałalność potem pracownicy którzy wprowadzali w błąd i wreszcie państwo, którego służby zawiodły /żenada na przesłuchaniach/ na końcu ochłap dla okradzionych z pieniędzy których tworzono nową linię lotniczą dokarmiano małpy, datki na kościół i przestępcy w luxusach. Takie prawo i taka sprawiedliwość. Oszukani po raz drugi.
Tytus
5 lata temu
Państwo powinno się zrzec swojej części w całości na rzecz poszkodowanych! To byłoby honorowe wyjście panie premierze!
Ava
5 lata temu
Czy ktoś zmuszał ludzi do lokowania tam pieniędzy? Nie nikt nie zmuszał, nie zmuszał ktoś lecz coś - chciwość.
czytaj: klien...
5 lata temu
Dopiero wtedy na zwrot zainwestowanych pieniędzy mogą liczyć klienci oszukani przez piramidę finansową.
jerzy
5 lata temu
Szanowni oburzeni chcieliście zarobić ryzykując i się nie udało takie są koszty ryzyka ,więc miejcie pretensje do siebie a nie do państwa .Wszak p Tusk w swoim wystąpieniu powiedział wyraźnie jak to jest z ryzykiem.Chcieliście zarobić ale zostaliście wykiwani więc nie miejcie pretensji do państwa
...
Następna strona