Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold. Pierwsi pokrzywdzeni odzyskują pieniądze

Ponad milion złotych wypłaci syndyk poszkodowanym przez Amber Gold. Przelewy powinny wyjść jeszcze we wtorek i trafić na konta odbiorców w ciągu tygodnia. Klienci jednak na razie o pieniądzach mogą zapomnieć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Pierwsi pokrzywdzeni odzyskują pieniądze

- Dzisiaj rozpoczynam wypłatę pieniędzy dla tych, którzy są w pierwszej kategorii zaspokojenia, czyli dla osób i podmiotów, które wynajmowały dla Amber Gold swoje pomieszczenia i lokale w całej Polsce. To jest siedmiu wierzycieli na łączną kwotę 200 tysięcy złotych – powiedział portalowi tvn24bis.pl Józef Dębiński.

To właśnie oni mają pierwszeństwo w regulowaniu długów. W dalszej kolejności będą pracownicy Amber Gold, którzy nie otrzymali wynagrodzenia od spółki.

Trzecie w kolejce jest państwo i zaległości z tytułu podatku od nieruchomościnieruchomości. Tu zyskają gminy: m.in. Wrocław, Gdańsk i Warszawa.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dopiero wtedy na zwrot zainwestowanych pieniędzy mogą liczyć klienci oszukani przez piramidę finansową.

Marcin P. został uznany za winnego. Jego obrońca żądał oczyszczenia ze wszystkich zarzutów.
Afera Amber Gold. Jest wyrok sądu w sprawie Marcina P. i jego żony

Wcześniej syndyk musi sprzedać cały majątek pozostały po Amber Gold.

- Pozostały mi do zbycia jeszcze dwa pakiety. Myślę, że w ciągu dwóch - trzech miesięcy powinienem je zbyć i wtedy przystąpię do złożenia ostatecznego planu podziału dla kategorii czwartej - powiedział Dębiński.

- Wątek lotniczy nie był w ogóle podejmowany do czasu utraty władzy przez Platformę Obywatelską - powiedziała Wassermann.
Afera Amber Gold. Prezentacja raportu szefowej sejmowej komisji śledczej

Przy czym i tak nie ma szans, by odzyskali wszystko. Masa upadłościowa szacowana jest na 66 mln zł, podczas gdy klienci stracili na piramidzie ponad 850 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Amber Gold, afera Amber Gold, syndyk, wierzyciele, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2019

RybakTo są żarty jakies Państwo które zawiodło na całej Lini ma być w pierwszej kolejności splacone Ludzie którzy tam pracowali i wiedzieli co się dzieje … Czytaj całość

23-07-2019

Ferśmieszne jest to że zaspokajani są wierzyciele z ukradzionych klientom pieniędzy , którzy sa na samym końcu . Bua ha ha ,to ci państwo .

23-07-2019

ZGROZAa Józef Bąk nadal bezkarny

Rozwiń komentarze (30)