Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Art-B. Były szef oskarżony o pranie pieniędzy. Jest wyrok

Warszawski sąd okręgowy wymierzył karę 6 lat pozbawienia wolności byłemu szefowi Art-B. Bogusławowi B. Był on oskarżony o pranie pieniędzy. Chodzi o kwotę 2,7 mln euro pochodzącą z oszustw dokonanego na szkodę spółki ze Szwajcarii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Były szef Art-B. spędzi w więzieniu 6 lat.

Sąd Okręgowy uznał Bogusława B. za winnego i orzekł wobec niego karę sześciu lat pozbawienia wolności oraz grzywnę wynoszącą 10 tys. złotych – podaje PAP.

Oprócz byłego szefa Art-B., prokuratura oskarżyła też przedsiębiorcę Macieja W. Zdaniem śledczych działał on z B. "wspólnie i w porozumieniu". Jemu sąd wymierzył cztery lata więzienia.

Sąd również nakazał obu naprawić wyrządzoną szkodę. W przypadku B. oznacza to zapłatę na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. euro, a w przypadku W. natomiast ponad 11 mln euro. Wyrok jest nieprawomocny.

Obejrzyj: To koniec giełdy. "Trzeba walczyć o inwestorów indywidualnych"

Sędzia Katarzyna Stasiów stwierdziła, że linia obrony oskarżonych nie mogła być uznana za wiarygodną.

– Po pierwsze w tych wersjach składanych między nimi są sprzeczności, ale przede wszystkim ta ich wersja, którą starali się tutaj forsować wspólnie i w porozumieniu, jest nielogiczna i całkowicie nieprzekonująca. Chcąc dać im wiarę, sąd musiałby uwzględnić i uznać za prawdziwy cały szereg totalnie absurdalnych, niewiarygodnych sytuacji – mówiła Stasiów, cytowana przez PAP.

Dostęp do informacji publicznej też ma swoje granice. Tak orzekł właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny
Zasypywanie urzędu wnioskami niezgodne z prawem. Jest wyrok

To drugi proces B. przed warszawskim sądem okręgowym. Na początku października br. zapadło orzeczenie w pierwszym. B. został skazany na 6 lat więzienia w związku z wyłudzeniami dokonanymi za pomocą tzw. piramidy finansowej. Oszustwo oszacowano na kwotę około 33 mln złotych.

Frankowicze domagali się uznania swoich praw od dawna
Decyzja TSUE ws. frankowiczów. Jest wyrok

Sprawa Art-B. to afera Bogusława B. i wspólnika Andrzeja Gąsiorowskiego (zgodził się na podawanie nazwiska). Wspólnie mieli, za pomocą tzw. oscylatora, zarobić 4,2 bln ówczesnych złotych. W 1991 roku uciekli z Polski i osiedli w Izraelu. B. został zatrzymany w 1994 roku w Szwajcarii, a następnie wydany Polsce i skazany w 2000 roku na 9 lat więzienia. W połowie 2004 roku wyszedł na wolność, gdyż zaliczono mu czas przebywania w areszcie do czasu wydania wyroku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

gggga po ilu latach ten wyrok? czy znowu rekord naszego wymiaru sprawiedliwości? do tegoż wymiaru popieram WOLNE ale sprawnie działające Sądy a nie … Czytaj całość

02-12-2019

JanPralnia chemiczna czy eko?Tego sąd nie wyjaśnił.

02-12-2019

mee...Szwajcarzy nie popuscili i odniesli mala ale satysfakcje...za te 1.5 mld co eskimosi im wyprowadzili z bankow.

Rozwiń komentarze (3)