Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera Banasia kładzie się cieniem na służbach. Ale szef ABW sam nie zrezygnuje

127
Podziel się

Piotr Pogonowski miał po wyborach sam zrezygnować z kierowania Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Teraz jednak nic nie zapowiada, by z własnej woli miał odejść.

Piotr Pogonowski nie chce być kozłem ofiarnym
Piotr Pogonowski nie chce być kozłem ofiarnym (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDyLSgjp

Pogonowski nie chce być kozłem ofiarnym - pisze poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza". To on jest szefem ABW, jednej ze służb podległych szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu.

To m.in. ABW zawiodła w sprawie Mariana Banasia, który pełnił i nadal pełni ważne funkcje państwowe, choć jego oświadczenia majątkowe i powiązania z półświatkiem budzą - delikatnie mówiąc - poważne wątpliwości.

"ABW przez lata nie miało zastrzeżeń do certyfikatu dostępu do tajemnic państwowych dla Banasia, gdy był szefem Krajowej Administracji Skarbowej i ministrem finansów" - punktuje "Wyborcza".

bDyLSgjr
Zobacz także: Obejrzyj też: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Gazeta dodaje też, że ABW przeoczyło, iż Banaś i jego rodzina przez lata prowadzili interesy z osobami z półświatka, a w kamienicy obecnego szefa NIK działał seksbiznes pod przykrywką hotelu na godziny.

bDyLSgjx

Według informatora gazety w środowisku PiS była umowa, że Pogonowski po wygranych wyborach sam złoży rezygnację i wina za indolencję służb zostanie zrzucona na niego.

Teraz jednak okazuje się, że Pogonowski jednak nie chce być kozłem ofiarnym. Sam nie odejdzie. Jak powiedział w rozmowie z TVP Info, zrezygnuje dopiero, jeśli premier będzie chciał jego dymisji.

Tłumaczy też, że w sprawie Banasia służby zachowały się poprawnie.

bDyLSgjy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyLSgjS
KOMENTARZE
(127)
Grześ
rok temu
Wszyscy zachowali się poprawnie w dobrej zmianie, tylko banaś okazał się przestępcą . W tym PiS -się mają ostatnio pecha i to jest wina Tuska
Alesund
rok temu
Polowanie się zaczęło-ktoś wyleci na pewno
boss
rok temu
swoj swojego nie ruszy wszyscy sa umoczeni dlatego nic nie robia ojczyzne dojna przywrociles panie amen
bDyLSgjT
Andrzej
rok temu
Same krysztaly.
tolo
rok temu
i nikt nie wiedział jak sobie "żyje" kolega minister? a jakiś tam dziennikarz wie? a przecież tak się spowiadają między sobą ze swoich grzeszków na nowogrodzkiej w tej sekciarskiej wspólnocie. i nic? banaś pary z gęby nie puścił?
...
Następna strona