Notowania

Afera Banasia kładzie się cieniem na służbach. Ale szef ABW sam nie zrezygnuje

Piotr Pogonowski miał po wyborach sam zrezygnować z kierowania Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Teraz jednak nic nie zapowiada, by z własnej woli miał odejść.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Piotr Pogonowski nie chce być kozłem ofiarnym (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Pogonowski nie chce być kozłem ofiarnym - pisze poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza". To on jest szefem ABW, jednej ze służb podległych szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu.

To m.in. ABW zawiodła w sprawie Mariana Banasia, który pełnił i nadal pełni ważne funkcje państwowe, choć jego oświadczenia majątkowe i powiązania z półświatkiem budzą - delikatnie mówiąc - poważne wątpliwości.

"ABW przez lata nie miało zastrzeżeń do certyfikatu dostępu do tajemnic państwowych dla Banasia, gdy był szefem Krajowej Administracji Skarbowej i ministrem finansów" - punktuje "Wyborcza".

Obejrzyj też: Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

Gazeta dodaje też, że ABW przeoczyło, iż Banaś i jego rodzina przez lata prowadzili interesy z osobami z półświatka, a w kamienicy obecnego szefa NIK działał seksbiznes pod przykrywką hotelu na godziny.

Według informatora gazety w środowisku PiS była umowa, że Pogonowski po wygranych wyborach sam złoży rezygnację i wina za indolencję służb zostanie zrzucona na niego.

Teraz jednak okazuje się, że Pogonowski jednak nie chce być kozłem ofiarnym. Sam nie odejdzie. Jak powiedział w rozmowie z TVP Info, zrezygnuje dopiero, jeśli premier będzie chciał jego dymisji.

Tłumaczy też, że w sprawie Banasia służby zachowały się poprawnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera banasia, abw, piotr pogonowski, służby, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2019

GrześWszyscy zachowali się poprawnie w dobrej zmianie, tylko banaś okazał się przestępcą . W tym PiS -się mają ostatnio pecha i to jest wina Tuska

09-12-2019

AlesundPolowanie się zaczęło-ktoś wyleci na pewno

09-12-2019

bossswoj swojego nie ruszy wszyscy sa umoczeni dlatego nic nie robia ojczyzne dojna przywrociles panie amen

Rozwiń komentarze (127)