Notowania

Afera Banasia. PiS liczy na dymisję, ale szef NIK nigdzie się nie wybiera

Na rezygnację szefa NIK czekał premier Morawiecki i marszałek Elżbieta Witek jeszcze w piątek. Marian Banaś jednak na Wiejskiej się nie pojawił. Dziś jest w pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś dziś jest w pracy. (Fot: Piotr Molecki/East News)

Od czwartkowego spotkania prezesa NIK Mariana Banasia z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i szef MSWiA a zarazem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim przedstawiciele obozu władzy czekają na rezygnację szefa NIK.

PiS chce rozegrać Mariana Banasia jego synem.
Afera Mariana Banasia. PiS idzie na wojnę z szefem NIK

Jak donosi RMF24 Marian Banaś jednak póki co nigdzie się nie wybiera i normalnie jest w pracy. Według informacji radia, prezes NIK co prawda zwołał zebranie, ale podczas niego nie wspomniał współpracownikom o swojej ewentualnej dymisji.

Reporterzy RMF FM ustalili, że jeszcze pod koniec tygodnia Marian Banaś był bliski złożenia rezygnacji. W piątek miał gotowy dokument i nawet wysłał kierowcę do Sejmu, ale zanim dojechał, Banaś zawrócił posłańca z dymisją - podaje radiowy portal.

Oglądaj: Afera wokół Mariana Banasia. Giertych: "brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

Marian Banaś w piątek zdementował informacje o swojej dymisji. Wyraził też zadowolenie tym, że jego oświadczeniami majątkowymi zajmą się "prokuratura oraz – ewentualnie – niezwisły sąd". Zaprzeczył również zarzutom o nieudokumentowanych źródłach dochodów.

Zastrzeżenia dotyczą oświadczeń majątkowych szefa NIK.
Marian Banaś w tarapatach. CBA zawiadamia prokuraturę

Rząd liczy, że prezes NIK sam poda się do dymisji, ale jak zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, jest również plan B. Ten opiera się na przygotowaniu projektu zmian w przepisach, które umożliwiłyby dymisję szefa Izby Kontroli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

JDJeśli ktoś myśli, że Banaś sam zrezygnuje a Kaczyński jest przeciwko niemu to się bardzo myli! Banaś ma zapewnić pisowcom nietykalność czyli brak … Czytaj całość

02-12-2019

lolopisowski krysztal

02-12-2019

BronekCzy PiS-owcy myślą, że BANAŚ taki głupi i poda się do dymisji. Tym potwierdził by swą winę.

Rozwiń komentarze (24)