Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Marian Banaś w tarapatach. CBA zawiadamia prokuraturę

572
Podziel się:

Szef NIK Marian Banaś będzie musiał wytłumaczyć się przed śledczymi ze swoich oświadczeń majątkowych. CBA doszukało się w nich nieprawidłowości.

Zastrzeżenia dotyczą oświadczeń majątkowych szefa NIK.
Zastrzeżenia dotyczą oświadczeń majątkowych szefa NIK. (East News, Jacek Domiński)

Lista zarzutów jest długa. CBA podejrzewa szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

"28 listopada 2019 roku CBA zakończyło procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. Kontrola wykazała nieprawidłowości, które – w ocenie CBA – uzasadniają skierowanie sprawy do prokuratury" - czytamy w komunikacie biura.

Jak dodano: "W toku czynności pokontrolnych opisanych w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym kontrolowany Marian Banaś złożył 23 października 2019 roku zastrzeżenia do ustaleń CBA. Zastrzeżenia te zostały w całości odrzucone przez Biuro, o czym kontrolowany został poinformowany 28 listopada 2019 roku."

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o to, jakie działania podejmie PiS, jeśli Marian Banaś nie zdecyduje się ustąpić ze stanowiska szefa NIK zapewnił, że w tym przypadku zostanie zastosowany plan B.

- Ale myślę, że ustąpi - stwierdził premier.

W czwartek doszło do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
Jak podała rzeczniczka partii Anita Czerwińska, wyrazili oni wobec Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji.

Zobacz także: Oglądaj: Afera wokół Mariana Banasia. Giertych: "brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(572)
Oko
3 lata temu
A co jak pokoiki ujawnią???
Poważnie
3 lata temu
Wizerunkowo.....fatalnie.....
Księga Wojny ...
3 lata temu
PROCES BUCHARINA net Naftali Frenkel gugl dziadek rasista yt
nonkoments
3 lata temu
hmmmm nie ma zamiaru ustąpić hmmm , a w "Chłopach " noblisty Reymonta taką persona non grata Jagusię wywieziono ze wsi na taczkach, tak mi się przypomniało .....
GRYSZA JASNO...
3 lata temu
3/4 RZĄDU UTRZYMYWANYCH POPRZEZ NARÓD ZAMIESZANYCH W AFERY KORUPCJI FINANSÓW PUBLICZNYCH = POCZĄTEK GÓRY LODWEJ = BEZKARNOŚĆ PRAWA W PRAWIE = ZMIANA MAŁEJ KONSTYTUCJI JEST TU WYMOGIEM I PODSTAWĄ DO DALSZEGO FUNKCJONOWANIA KRAJU Z RZĄDEM - MYŚL JEST JEDNA ZMIANA KONSTYTUCJI MAŁEJ I NOWE PRA WYBORY DO RZĄDU .RP.
...
Następna strona