Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Marian Banaś. Ciąg dalszy kontrowersji. Szef NIK zleci kontrolę majątku premiera?

11
Podziel się:

Kontrowersje wokół Banasia po raz kolejny wywołują zamieszanie w szeregach rządzących, dając opozycji możliwość punktowania obozu Zjednoczonej Prawicy. Tym razem Roman Giertych zasugerował w rozmowie w TVN24, że słyszał "plotki" dot. ewentualnej kontroli NIK majątku jednego z członków rządu, być może nawet samego premiera Mateusza Morawieckiego.

Marian Banaś. Ciąg dalszy kontrowersji. Szef NIK zleci kontrolę majątku premiera?
Marian Banaś. Ciąg dalszy kontrowersji. Szef NIK zleci kontrolę majątku premiera? (PAP)

Marian Banaś. Ciąg dalszy kontrowersji. Szef NIK zleci kontrolę majątku premiera?

Przypomnijmy, że w czwartek (29.11) wieczorem Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie, w którym władze partii na czele z Jarosławem Kaczyńskim poinformowały, że oczekują od niego dymisji. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącym Mariana Banasia.

Zobacz także: Oglądaj: Marian Banaś zrezygnuje? Sławomir Neumann tłumaczy zaostrzenie kursu PiS

Jednocześnie mecenas Roman Giertych w podczas wieczornej rozmowy zasugerował, że istnieją plotki odnośnie możliwej kontroli NIK majątków członków rządu, nawet premiera.

"Słyszałem plotki, że pan prezes Banaś ma zlecić kontrolę, jeżeli chodzi o majątek jednego z prominentnych ministrów rządu, a być może chodzi o majątek samego pana premiera" - oznajmił.

Marian Banaś. Ciąg dalszy kontrowersji. Szef NIK "na cenzurowanym"

Zdaniem Giertycha mechanizm posiadania "haków" na określone osoby jest w tej chwili stosowany i tego typu historia, jaką ma Marian Banaś, może być atutem w staraniu się o wysoki urząd, a nie jakimś problemem.

Jednocześnie jak podaje dzisiaj "Wyborcza", Banaś niedługo ma się zjawić w Sejmie, gdzie na ręce marszałek Elżbiety Witek złoży rezygnację.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
la spezia
3 lata temu
pan G. jest tak"wiarygodny" jak LPR.....i pan B., który kiedyś startował do sejmu z LPR....
Roman
3 lata temu
W rządzie szefem jest bangster, ministrem w MF bangster i jak ma być w Polsce dobrze Polakom . Ciekawe i daje dużo do myślenia czy ,,rządzi,,PO czy PIS to i tak Ci sami bangsterzy od Rodshilda pociągajà za sznurki .Różnice między nimi fikcyjne
esu
3 lata temu
A to ciekawa wymówka dla opozycji by nie głosować za odwołaniem Banasia.
Marty
3 lata temu
Banaś to sprotka przy Morawieckim (Morawiecki to Gruba Ryba)) jak skontroluje jego ziemię za ponad 130 mln złotych willę za 6 mln lokale we Wrocławiu lokaty bankowe walutowe konta i itd to się niewytlumaczy ile przepisał na rzone i rodzinę!!! Banaś to przy nim sprotka koziołek ofiarny żeby przykryć grubszą aferę!!!!!
Piada
3 lata temu
I kosteczka DOMINA ruszyła ale będzie dym