Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Afera Banasia. Szumowski zdradza: Są plany B i C

42
Podziel się:

Są plany B i C - tak Łukasz Szumowski mówi o politycznych możliwościach odwołania Mariana Banasia ze stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jak dodał minister zdrowia w rządzie PiS, rozważane są wszystkie możliwości.

Marian Banaś, szef NIK zadeklarował, że nie odejdzie ze stanowiska
Marian Banaś, szef NIK zadeklarował, że nie odejdzie ze stanowiska (PAP, Radek Pietruszka)
bECVxsyd

– Na pewno rozważane są takie sytuacje, bez zmiany konstytucji, żeby osoby, które mają poważne zarzuty, nie pełniły ważnych funkcji – mówił w RMF FM minister Szumowski.

Na pytanie, czy PiS nie ustaje w zabiegach o to, żeby Marian Banaś przestał być prezesem NIK-u, minister odpowiedział, że jeden standard powinien być dla każdego szefa NIK. – Jak ktoś ma poważne wątpliwości co do prezesa NIK-u, to ten powinien ustąpić. Niestety wcześniej tak nie było, ale mam nadzieję, że teraz tak będzie – dodał.

bECVxsyf

Dziennikarz RMF FM zapytał też, czy służby sprawdzały Łukasza Szumowskiego, zanim ten został ministrem. – Sprawdzany byłem, odkąd dostałem zapytanie, czy zgadzam się wejść w skład rządu. Chyba z trzy miesiące trwała tzw. "wirówka", czyli sprawdzanie służb, czy nie mam jakiś dziwnych połączeń. W końcu profesor medycyny podróżuje również za granicę, więc tutaj trzeba sprawdzić również pod kątem kontaktu choćby z obcymi służbami – opowiadał szef resortu zdrowia.

Dlaczego więc nie sprawdzono Banasia? – Rozumiem, że był sprawdzany. Troszkę inaczej się sprawdza, podejrzewam, wiceministra, a zupełnie inaczej prezesa NIK-u – podsumował Łukasz Szumowski, minister zdrowia w rządzie PiS.

W środę Marian Banaś wydał oświadczenie. – Z przykrością stwierdzam, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej – powiedział. Zapowiedział, że nadal zamierza piastować urząd "w poczuciu odpowiedzialności" za Najwyższą Izbę Kontroli.

bECVxsyl
bECVxsyG
KOMENTARZE
(42)
Temu co zależ...
2 lata temu
Panie Banaś. Niech się Pan nie poddaje! Jest Pan ostatnią nadzieją dla Polski! Proszę wyciągnąć na światło dzienne wszystkie brudy PISu. Opozycja nie daje rady. Może Panu się uda. Trzymam kciuki!
Czarny wróżbi...
2 lata temu
Banaś teraz jest tak twardy, że jak "szeregowy poseł" Jarosław chciał go wykopać, to aż sobie nogę uszkodził i musiał iść do szpitala
JK
2 lata temu
Do końca alfabetu jeszcze sporo liter.
bECVxsyH
buhaha
2 lata temu
A ilu osobników w rządzie jest tak kryształowych jak Banaś ???!!!
tolo
2 lata temu
Panie Banaś , niech Pan ich przyciszy ,
...
Następna strona