Notowania

Afera Banasia. Prezes NIK szuka najlepszych prawników. PiS też

Marian Banaś postawił się swoim niedawnym sojusznikom z Prawa i Sprawiedliwości i nie zamierza rezygnować ze stanowiska. Choć prosił go o to nawet sam Jarosław Kaczyński. Dlatego teraz werbuje najlepszych prawników, by pomogli mu w walce o fotel szefa NIK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś postawił się swoim niedawnym sojusznikom z Prawa i Sprawiedliwości. (Fot: PIOTR MOLECKI)

W ubiegły czwartek wydawało się, że wszystko jest już przesądzone. Marian Banaś spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Wieczorem rzeczniczka rządu Anita Czerwińska poinformowała, że Kaczyński chce dymisji Banasia. Powodem jest oczywiście afera wokół kamienicy należącej jeszcze niedawno do szefa NIK i wokół jego oświadczeń majątkowych.

Mateusz Morawiecki mówił, że Banaś do ubiegłego piątku poda się do dymisji. Tak się jednak, ku zaskoczeniu i PiS, i opinii publicznej, ostatecznie nie stało. W ostatni wtorek szef NIK nagrał film, w którym oświadcza, że stał się obiektem brutalnej gry politycznej i w związku z tym nie odejdzie ze stanowiska.

Według ustaleń "Faktu" Marian Banaś zjawił się ostatnio w kamienicy na warszawskim Powiślu. Wjechał windą na szóste piętro, gdzie mieszczą się prestiżowe kancelarie prawnicze - to tam werbuje mecenasów, którzy mają mu pomóc w wojnie o stanowisko.

Obejrzyj też: Marian Banaś nie złożył dymisji. Gawkowski, Kosiniak-Kamysz i Kropiwnicki komentują

Są mu potrzebni, bo CBA po kontroli jego oświadczeń majątkowych złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Śledczy wezmą pod lupę jego majątek. Lista zarzutów jest długa. CBA podejrzewa szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

Ale nie tylko Banaś sięga po pomoc ze strony najlepszych prawników. Prawo i Sprawiedliwość też. Partia korzysta z pomocy karnistów i konstytucjonalistów, którzy mają jeden cel - znaleźć w przepisach lukę, pozwalającą ba szybkie pozbycie się Banasia ze stołka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera banasia, nik, prawo, pis, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

lidaprzecież Pis ma najlepszego z najlepszych w postaci ministra i prokuratora p.Ziobrę,więc po co szukają ? Czyżby byli lepsi od niego? Cóż to dla Pisu w … Czytaj całość

05-12-2019

Babcia beata.Banaś powinien teraz jeździć wąskimi uliczka gdzie nie zmieści się TIR, bo po tym co zrobił zderzenie z rozpędzoną ciężarówką jak w banku.pis wyznaje … Czytaj całość

05-12-2019

AndrzejCzy są tu wierni wyborcy pisu? Nadal ta Wasza Partia taka kryształowa a jej dzieci takie niewinne? Nadal nic nie widać za tego bankntou … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (54)