Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. PO składa wniosek o komisję śledczą

162
Podziel się

Koalicja Obywatelska składa wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie nadzoru nad spółką GetBack. Decyzję podjęto po raporcie Najwyższej Izby Kontroli. – Afera GetBack to afera PiS – mówią politycy Platformy.

Afera GetBack to afera PiS – mówią politycy Platformy
Afera GetBack to afera PiS – mówią politycy Platformy (PAP, Marcin Obara)
bDJgcsjV

Platforma Obywatelska w uzasadnieniu wypunktowała zaniedbania instytucji publicznych – między innymi Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Państwo nie działało skutecznie – mówi Paulina Hennig-Kloska z PO. – Musimy odpowiedzieć poszkodowanym na pytanie, kto wyłudził od nich pieniądze. Państwo jest im to winne – dodała.

bDJgcsjX

Izabela Leszczyna z PO zaznaczyła z kolei, że związki spółki GetBack z politykami PiS są ewidentne. – Afera GetBack to afera PiS – dodał Jarosław Urbański, poseł PO.

Poszkodowanych w aferze GetBack może być nawet 9 tysięcy osób. Raport NIK wskazał, że "instytucje państwowe nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przez niezgodną z prawem działalnością spółki GetBack oraz podmiotów, które oferowały i dystrybuowały jej papiery wartościowe".

- Rzetelnie przeprowadzona kontrola urzędu Komisji Nadzoru Finansowego pozwoliłaby na wykrycie nieprawidłowości w wycenach pakietu wierzytelności prowadzących do zawyżenia ich wartości i sztucznego wykreowania wyniku finansowego spółki GetBack tak, jak to nastąpiło w 2018 r. – tłumaczył po raporcie szef NIK Marian Banaś.

bDJgcskd
bDJgcsky
KOMENTARZE
(162)
XXX
rok temu
Nie po to pis okradł Polaków na 2,5 mld zł aby teraz stawać przed komisją . Podobnie było ze Skokami . Zorganizowana pisowska grupa przestępcza robi swoje.
szurik
rok temu
Trzeba zadać pytanie: co na ten temat wiedzieli premier i szeregowy poseł. Jak sprawowali kontrolę nad służbami, żeby ta afera sie nie wydarzyła.
griszka651
rok temu
no nareszcie -bierzcie się do roboty -a nie czekacie na dziennikarzy - potem komisja w sprawie kamińskiego i banasia
bDJgcskz
Vega
rok temu
Można się domyślać że skoro służby specjalne pisowskie wiedziały o tym przekręcie to wiedział o tym karzeł,pinokio ,zeroziobro i adrian. A to oznacza pisowskie przyzwolenie na okradanie Polaków . Ciekawe jaką mieli z tego działkę.
Wojcieh
rok temu
I CO PANI Wasserman i kolesie , zapewne ochoczo też zapiszecie się do tej komisji i będziecie również dokładnie tropić przekręty jak uprzednio ?
...
Następna strona