Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Afera KNF. Przesłuchanie i badanie wariografem Leszka Czarneckiego trwało 5 godzin

194
Podziel się:

- Wielokrotnie zadawano mi te same pytania - powiedział biznesmen po wyjściu z budynku prokuratury. Czarnecki był przesłuchiwany i badany wykrywaczem kłamstw w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

Warszawa, 05.03.2019. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki przed budynkiem prokuratury.
Warszawa, 05.03.2019. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki przed budynkiem prokuratury. (PAP/Jakub Kamiński)
bECcFogl

- To jest urządzenie poligraficzne, chyba tak to działa - odpowiedział Leszek Czarnecki na pytanie, dlaczego badanie wariografem trwało tak długo. - Wielokrotnie zadawano mi te same pytania - dodał.

- Czy padło pytanie o to, czy była naprawdę ta karteczka Chrzanowskiego z kwotą dla tego mecenasa? - dopytywali dziennikarze właściciela Getin Noble Banku. - Nie mogę komentować ale mogą się państwo domyślić - odparł Czarnecki.

Zobacz także: Wideo: Ludwik Sobolewski:"KNF to pole minowe"
bECcFogn

Biznesmen, który Chrzanowskiego oskarżył o próbę wymuszenia 40 mln zł łapówki, w prokuraturze stawił się przed 10:00 we wtorek. Badanie wariografem zostało zarządzone na jego wniosek.

Nieoficjalnie wiadomo, że takiemu badaniu został już poddany były szef KNF.

bECcFogt

W listopadzie 2018 r. "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania z rozmów pomiędzy Czarneckim a Chrzanowskim. Zdaniem multimilionera, podczas spotkania miała paść propozycja korupcyjna.

Chrzanowski trafił do aresztu, ale opuścił go w styczniu za poręczeniem w wysokości 250 tys. zł. Były szef KNF ma również dozór policji i zakaz kontaktowania się ze świadkami w sprawie.

Czarnecki miał się stawić na badaniu wariografem już w ostatni piątek, jednak nie przyszedł do prokuratury. Roman Giertych, pełnomocnik biznesmena, poinformował że jego klient był w tym czasie w USA. Adwokat sugerował też, że prokuratura "gra terminem" badania na wykrywaczu.

bECcFogu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECcFogO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(194)
lew1310
2 lata temu
juz widze jak to urzadzenie reaguje na badanego dr Jekila i mr. Hayde,a
lew1310
2 lata temu
takie ¨madre¨ urzadzenie lepiej i korzystniej dla uczciwych obywateli byloby wykorzystywac do celow profilaktycznych . Taki przypadek powinien byc juz wyeliminowany na pierwszym roku studiow o ile oczywiscie sad udowodni mu wine.
socjolog
3 lata temu
Ciekawe, jak długo trwałyby zabawa z wrogami ludu w wykonaniu Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwiliego !
bECcFogP
andrzej g.
3 lata temu
No to kolej na przesłuchanie wariografem "biznesmena", który wymyślił lub zgłosił wymyśloną przez "Interesariuszy" historyjkę...
wyborca
3 lata temu
Gdyby w zieli na wykrywacz Kaczyńskiego,to by urządzenie nie wytrzymało 10 minut od tych kłamstw,które nam serwuje codziennie pierwszy sekretarz
...
Następna strona