Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera KNF. Przesłuchanie i badanie wariografem Leszka Czarneckiego trwało 5 godzin

- Wielokrotnie zadawano mi te same pytania - powiedział biznesmen po wyjściu z budynku prokuratury. Czarnecki był przesłuchiwany i badany wykrywaczem kłamstw w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)
Warszawa, 05.03.2019. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki przed budynkiem prokuratury.

- To jest urządzenie poligraficzne, chyba tak to działa - odpowiedział Leszek Czarnecki na pytanie, dlaczego badanie wariografem trwało tak długo. - Wielokrotnie zadawano mi te same pytania - dodał.

- Czy padło pytanie o to, czy była naprawdę ta karteczka Chrzanowskiego z kwotą dla tego mecenasa? - dopytywali dziennikarze właściciela Getin Noble Banku. - Nie mogę komentować ale mogą się państwo domyślić - odparł Czarnecki.

Wideo: Ludwik Sobolewski:"KNF to pole minowe"

Biznesmen, który Chrzanowskiego oskarżył o próbę wymuszenia 40 mln zł łapówki, w prokuraturze stawił się przed 10:00 we wtorek. Badanie wariografem zostało zarządzone na jego wniosek.

Nieoficjalnie wiadomo, że takiemu badaniu został już poddany były szef KNF.

W listopadzie 2018 r. "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania z rozmów pomiędzy Czarneckim a Chrzanowskim. Zdaniem multimilionera, podczas spotkania miała paść propozycja korupcyjna.

Chrzanowski trafił do aresztu, ale opuścił go w styczniu za poręczeniem w wysokości 250 tys. zł. Były szef KNF ma również dozór policji i zakaz kontaktowania się ze świadkami w sprawie.

Czarnecki miał się stawić na badaniu wariografem już w ostatni piątek, jednak nie przyszedł do prokuratury. Roman Giertych, pełnomocnik biznesmena, poinformował że jego klient był w tym czasie w USA. Adwokat sugerował też, że prokuratura "gra terminem" badania na wykrywaczu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leszek czarnecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

PistoletA teraz poproszę prezesa Kaczyńskiego na wykrywacz kłamstw. Nie, tak się nie stanie, a dlaczego niby?? Przecież sam mówił, że nie ma świętych krów w … Czytaj całość

05-03-2019

rybkato Czarnecki jest podejrzany czy Chrzanowski bo w tym państwie pis to częściej przestępca staje się ofiarą zwłaszcza powiązany z tymi kryształowo … Czytaj całość

05-03-2019

blablaTestują wariograf przed badaniem Kaczyńskiego, gdy już prokuratura zdecyduje o wszczęciu śledztwa w/s Srebrnej i K-Tower ? ;)...

Rozwiń komentarze (194)