Notowania

afera podsłuchowa
25.10.2013 17:50

Afera podsłuchowa. Minister obrony: Nic nie wiem

Pytany o doniesienia medialne, minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że nie ma wiedzy na ten temat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef MON nic nie wie o podsłuchiwaniu polityków przez amerykański wywiad. Brytyjskie media ujawniły dziś, że specsłużby USA podsłuchiwały kilkudziesięciu ważnych polityków w Europie.

Pytany o te doniesienia minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że nie ma wiedzy na ten temat. - _ Na razie są to tylko informacje medialne _ - dodał szef MON. W Polsce sprawy są szczegółowo uregulowane, to znaczy założenie podsłuchu wymaga zgody sądu. - _ Jak jest w innych krajach trudno jest mi się wypowiadać _ - mówi minister.

Brytyjski _ The Guardian _ napisał, że służby Stanów Zjednoczonych podsłuchiwały co najmniej 35 polityków. Kontrolowane miały być między innymi rozmowy z telefonu komórkowego kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m96378.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skandal;z;podsluchami;barroso;nawiazuje;do;totalitaryzmu,187,0,1408187.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Skandal z podsłuchami. To totalitaryzm? Wiemy dobrze, czym jest totalitaryzm - powiedział szef KE Jose Barroso pytany o skandal związany z inwigilowaniem przez amerykański wywiad kanclerz Niemiec Angeli Merkel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera;podsluchowa;zamrozi;relacje;z;usa,106,0,1408362.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Merkel podsłuchiwana? Reakcja Unii Martin Schulz ocenił dzisiaj, że jeśli potwierdzą się doniesienia o prowadzonej USA inwigilacji elektronicznej, UE powinna przerwać negocjacje umowy o wolnym handlu z Waszyngtonem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/m204085.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szczyt;ue;juz;rozpoczety;inwigilacja;moze;przyslonic;gospodarke,238,0,1408238.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Podsłuchy zdominują szczyt z udziałem Tuska? Od spotkania z szefem PE Martinem Schulzem rozpoczął się dzisiaj po południu dwudniowy szczyt UE z udziałem Donalda Tuska.
Tagi: afera podsłuchowa, tomasz siemoniak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz