Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera SKOK. Fundacje powiązane senatorem Biereckim próbowały zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego

"Kocham Podlasie" i "Fundacja Edukacji Spółdzielczej", dwie fundacje związane z Grzegorzem Biereckim chciały założyć lokaty w Getin Noble Banku w czasie, gdy prokuratura zajmowała się sprawą wyprowadzania pieniędzy ze SKOK. Bank Leszka Czarneckiego odmówił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki obecnie jest senatorem PiS (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

"Gazeta Wyborcza" ma dowody na to, że nie jedna, a dwie fundacje związane z Grzegorzem Biereckim próbowały zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego w bardzo newralgicznym czasie. Gazeta dotarła do korespondencji księgowej Kasy Krajowej SKOK z 2015 roku.

W sprawie założenia lokat w Getin Noble Banku księgowa SKOK pisała dwukrotnie w kwietniu i maju, czyli w czasie kiedy m.in. ”Gazeta Wyborcza” ujawniła aferę SKOK, a prokuratura w Gdańsku ma wszcząć śledztwo, które ma zbadać , czy nie doszło do nieprawidłowości w związku z likwidacją Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych będących gł. udziałowcem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy:

Było to pokłosie listu, jaki Andrzej Jakubiak, który był wówczas szefem KNF, wysłał do premier Ewy Kopacz, marszałka Senatu oraz szefów CBA i ABW. Informował w nim o wyprowadzaniu z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych do prywatnej spółki senatora Biereckiego 65 mln zł.

Lokaty w Getin Noble Banku nie udaje się założyć dla fundacji „Kocham Podlasie”. Bank odmawia powołując się na podejrzenia KNF i śledztwo prokuratury. Uznał, że mogłoby to zostać potraktowane jako pomoc w wyprowadzaniu pieniędzy.

8 maja główna księgowa KK SKOK ponawia próbę założenia lokaty, tym razem na inną instytucji związanej z Biereckim „Fundacja Edukacji Spółdzielczej”. I tym razem bank Czarneckiego odmawia. Jak zaznacza Wyborcza, wszystkie te maile zostały wysłane z adresu KK SKOK, która od 2012 r. jest klientem Getin Noble Banku.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2018

tylejestwartaU mnie "Gazeta Wyborcza" dotarła do kibla.

20-12-2018

facetBierecki cwaniaku, dalej będziesz ściemniać?Czy już nadszedł czas prawdy, a wkrótce nastapi czas rozliczeń? - tak sadze

20-12-2018

52Ośmiornica w taki sposób rozpuszczała swoje macki.

Rozwiń komentarze (370)