Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera SKOK. Umarzają sprawę wyprowadzenia 65 mln zł, ale ścigają za przeciek o aferze

Prokuratura umorzyła sprawę wyprowadzenia z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych 65 mln zł zaraz po wygranych wyborach przez PiS. Ruszyło za to śledztwo dotyczące powiadomienia o tym fakcie "osób nieuprawnionych".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)
Grzegorz Bierecki jest obecnie senatorem

Śledztwo zostało wszczęte w 2016 r. i dotyczy "ujawnienia nie wcześniej niż 3 marca 2015 r. i nie później niż 9 marca 2015 r. treści pisma przewodniczącego KNF skierowanego m.in. do szefa CBA, poprzez przekazanie go osobom nieuprawnionym" - podaje "Gazeta Wyborcza".

"Daty popełnienia 'przestępstwa', które obejmuje śledztwo (3 do 9 marca 2015 r.), jasno wskazują, że chodzi o ujawnienie mediom pisma, które skompromitowało senatora Grzegorza Biereckiego i sprawiło, że w wyborach do Senatu w 2015 r. startował jako niezależny" - czytamy.

3 marca 2015 roku Andrzej Jakubiak, który był wówczas szefem KNF, wysłał do premier Ewy Kopacz, marszałka Senatu oraz szefów CBA i ABW notatkę, która informowała o wyprowadzaniu z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych do prywatnej spółki senatora Biereckiego 65 mln zł.

Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy:

Pieniądze Fundacji, której prezesem był Bierecki, miały według KNF służyć ratowaniu Kas. Jak przypomina "Wyborcza", Bierecki Fundację zlikwidował, a środki przeniósł do Spółdzielczego Instytutu Naukowego - prywatnej spółki założonej wspólnie z bratem.

O Aferze SKOK między 9-10 marca informowały media – głównie ”Wyborcza”, ”Wprost” i ”Polityka”. Sprawą zajęła się prokuratura. Jednak po wyborach 2015 roku i zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości, została ona umorzona. Jednocześnie uruchomiono śledztwo dotyczące powiadomienia o aferze SKOK "osób nieuprawnionych” i wycieku notatki, która nie była oznaczona klauzulą "tajne" ani "poufne".

W tej sprawie 18 grudnia do prokuratury mają stawić się były szef CBA Paweł Wojtunik i jego były zastępca Maciej Klepacz – informuje ”Gazeta Wyborcza”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera skok, afera knf, grzegorz bierecki, knf, skok, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2018

wesoły lolekPis zrobi wszystko żeby Polacy nie dowiedzieli się jak politycy pisu dorobili się milionów na Skokach.Dlatego potrzebują mieć sędziów do … Czytaj całość

17-12-2018

LunkaCzyli bezkarni? Kiedy ten naród się przebudzi? :/

17-12-2018

PolakTa sprawa się wyjaśni i 65mln zł. zostanie zwrócone gdy zmienią się rządy.

Rozwiń komentarze (290)