Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Afera SKOK Wołomin. Jest akt oskarżenia

13
Podziel się

Nawet 350 mln zł miał wyłudzić, a później wyprać Piotr P., jeden z główny oskarżonych w aferze SKOK Wołomin. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia w sprawie Piotra P., jednego z głównych oskarżonych w aferze SKOK Wołomin
Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia w sprawie Piotra P., jednego z głównych oskarżonych w aferze SKOK Wołomin (East News, Stanislaw Kowalczuk/East News)
bDmTeCTF

Jak informuje RMF FM, Piotr P. to jeden z władz SKOK Wołomin. Pieniądze miał najpierw wyłudzić z Kasy, a później je wyprać.

Przelewy przyjmował na konta własne lub innych członków władz SKOK, a później transferować je dalej. W ten sposób - zdaniem śledczych - udało mu się "wyprać" aż 350 mln zł.

P. zawierał fikcyjne umowy. Dotyczyły one m.in. przejęć wierzytelności, udzielania pożyczek czy inwestycji w różnego typu podmioty.

bDmTeCTH
Zobacz także: Obejrzyj: Afera SKOK Wołomin. Balcerowicz: PiS chroni jej twórców

Oczywiście żadna pożyczka, przejęcie wierzytelności czy inwestycja nie miała miejsca. Istniała tylko na papierze, a pieniądze w ten sposób miały stać się "czyste".

Tak zdobyte środki Piotr P. miał lokować przede wszystkim w nieruchomości. Kupował je nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

bDmTeCTN

Prokuratura chce dla głównego oskarżonego 15 lat więzienia.

Nieco wcześniej, bo w grudniu 2014 r., czyli ledwie miesiąc po wprowadzeniu zarządcy komisarycznego, Komisja Nadzoru Finansowego złożyła wniosek o zawieszenie działalności i upadłość tej kasy.

bDmTeCTO

Skutki upadłości były dotkliwe: Bankowy Fundusz Gwarancyjny zwrócił 45 tysiącom deponentów łącznie 2,2 mld zł depozytów. Prawie 800 osób miało jednak więcej niż gwarantowane 100 tys. euro i kasa była im winna jeszcze 120 mln zł.

Wcześniej, w toku prokuratorskich śledztw dotyczących SKOK Wołomin, wyłoniono aż 112 podejrzanych. W sumie usłyszeli ok.170 zarzutów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmTeCTP
bDmTeCUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
alchemik
11 miesięcy temu
Kto był mózgiem tych wałków?
RODO
11 miesięcy temu
Za tą kwotę przekrętu to należy się od 20 do 25 lat
Bo
11 miesięcy temu
A gdzie akt oskarżenia dla oszusta senatora. Czekam
bDmTeCUj
ERYK
11 miesięcy temu
A AFERA GET BACK PISU KRADZIEZ 2,6 MLD
real
11 miesięcy temu
Dlaczego nie napiszecie że to komunistyczny oficer kontrwywiadu wojskowego {WSI} !!!! Teraz będzie akcja WOLNE SĄDY !!!!! I sędzia od Neumana !!!!