Notowania

srebrna
07.02.2019 19:55

Afera Srebrnej. Nieoficjalnie: Austriacki biznesmen zostanie przesłuchany w poniedziałek

W poniedziałek, 11 lutego, w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchany ma zostać Gerald Birgfellner, autor nagrań, które zapoczątkowały "aferę Srebrnej" – dowiaduje się nieoficjalnie money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Srebrna 16 - to kluczowy dla sprawy adres (Fot: Paweł Supernak)

Gerald Birgfellner zostanie przesłuchany w związku z tzw. taśmami Kaczyńskiego, które opublikowała "Gazeta Wyborcza". Chodzi o niedoszłą inwestycję spółki Srebrna, której podjął się Austriak i za którą, jak twierdzi, nie otrzymał zapłaty.

Po publikacji "GW" śledczy otrzymali trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - jedno złożone przez Geralda Birgfellnera, jedno przez posłów PO oraz jedno przez Ryszarda Petru. Jak poinformowała w komunikacie warszawska Prokuratura Okręgowa, do sprawy z zawiadomienia austriackiego biznesmena dołączono dokumenty z pozostałych zawiadomień i "postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających".

Ul. Srebrna 16 w Warszawie
Taśmy Kaczyńskiego. Prezes Srebrnej: nie doręczono tej faktury, nie była księgowana

Jak dowiaduje się money.pl, Gerlad Birgfellner ma stawić się w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej w poniedziałek, gdzie zostanie przesłuchany. Zapytany przez nas o sprawę reprezentujący Austriaka Roman Giertych, nie skomentował sprawy. Z żadnym z rzeczników prokuratury nie udało nam się skontaktować.

Austriacki biznesmen i zięć kuzyna Jarosława Kaczyńskiego stanął na czele spółki Nuneaton Sp. z o.o. powołanej w celu budowy wieżowca na zlecenie spółki Srebrna. O spółce od lat wiadomo, że jest zapleczem Prawa i Sprawiedliwości.

Austriak nie otrzymał jednak zapłaty za wykonane prace, na co skarżył się Jarosławowi Kaczyńskiemu i równocześnie nagrywał prowadzone rozmowy. Ich stenogramy zostały później opublikowane przez „Gazetę Wyborczą, co zapoczątkowało "aferę Srebrnej".

Horała o taśmach Kaczyńskiego. "Bańka mydlana"

Najnowszą odsłoną sprawy jest publikacja rzekomej faktury wystawionej przez Nuneaton Srebrnej. "Rzekomej", ponieważ zarząd spółki twierdzi, że jej nie otrzymał. W dodatku firma Comarch, której oprogramowanie zostało wykorzystane do wystawienia dokumentu, twierdzi, że Nuneaton nie posiadała licencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2019

EwaPiS będzie chciał Austriaka wsadzić do więzienia...😂Jak może od Prezesa rzadac zapłaty za pracę...Polska to Dziki Kraj...

07-02-2019

###Afera Kaczych Wież

07-02-2019

KS-2wjakie prace refaktura kosztów bez specyfikacji była u nas w księgowości takie coś to biegły każe do śmieci wyrzucać

Rozwiń komentarze (187)