Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Afera w resorcie środowiska. Urzędnik oskarżony

72
Podziel się

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie urzędnika ministerstwa środowiska, który miał popełnić przestępstwa związane z doradztwem dotyczącym odlesienia gruntów.

Afera w resorcie środowiska. Urzędnik oskarżony
Urzędnik ministerstwa środowiska oskarżony. (Materiały prasowe CBA)
bDJwYwut

"Jednym z aktów oskarżenia objęto pracownika Ministerstwa Środowiska, któremu zarzucono szereg przestępstw, w tym powoływania się na wpływy, przestępstwa przeciwko dokumentom oraz przekroczenie uprawnień, podczas realizowania czynności w zakresie doradztwa dotyczącego odlesienia gruntów" - czytamy w komunikacie CBA.

Jarosław S. został zatrzymany w 2019 roku. Jak ustalili śledczy, urzędnik prowadził jednocześnie działalność gospodarczą w zakresie doradztwa w sprawach odlesiania gruntów.

Prokuratura oskarża go m.in. o podrabianie podpisów w postępowaniach administracyjnych, które dotyczyły procedury wycięcia drzew na prywatnych nieruchomościach.

bDJwYwuv
Zobacz także: "Będą zamknięcia". Niektóre galerie nie otworzą się po lockdownie

Zdaniem śledczych, mężczyzna dopuścił się tez przekroczenia uprawnień, a zajmując się doradztwem miał powoływać się na wpływy w resorcie.

"Ponadto, w postępowaniu zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na wniesienie aktu oskarżenia wobec innej osoby, której zarzucono popełnienie przestępstw przeciwko dokumentom" - informuje CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJwYwuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(72)
ana...
miesiąc temu
W MIASTACH POWYCINANE DRZEWA ALBO TAK POPRZYCINANE NA ZAPAŁKĘ ŻE CIENIA NIEMA W LECIE I ODDYCHAĆ NIEMA CZYM!! A Jak sie raz udało,że piękna choinka urosła w Polsce to szybko ja wycięli i do Watykanu wysłali. A tradycja wycinania drzewek i inne głupie tradycje na świecie to już dobijają. A nowe tradycje wchodzą składowania opon i śmieci i ich podpalania! oczywiście gminy nie ponoszą odpowiedzialności.
Tu i teraz
miesiąc temu
to tylko takie kolejne szyszkowanie polskich lasów
antypis
miesiąc temu
a czy tvp info juz zbiera komentarze swooich widzow i zaprosilo komentatorow w tej sprawie?
bDJwYwuX
kalkulacja
miesiąc temu
Jaką kasę na tym stendapie da się zarobić w porównaniu do wstawania o 5 rano do radosnej pracy w fabryce?
prokurator
miesiąc temu
podobną działalność prowadzą urzędnicy RDOS w Szczecinie !!!!!!!!!!!!
...
Następna strona