Trwa ładowanie...
bDSCwvMB

Notowania

Afera – Wszystkie wiadomości

575
13.04.2021 21:49

SŁAWOMIR NOWAK
 / 
Sprawa Nowaka. Ukraiński biznesmen miał mu wręczyć gigantyczną łapówkę

Ukraiński biznesmen miał wręczyć 575 tys. dol. i 70 tys. euro łapówek Sławomirowi Nowakowi, jako szefowi Ukrawtodoru - podaje Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy.

149
11.04.2021 17:56

RESPIRATORY
 / 
Brakujące miliony w budżecie. Posłowie chcą zawiadomić NIK

Posłowie Koalicji Obywatelskiej w poniedziałek złożą zawiadomienie do Najwyższej Izby Kontroli o brakujących milionach w budżecie. Tym razem chodzi o VAT, którego rzekomo nie opłacił handlarz broni, od którego rząd miał zakupić respiratory w ubiegłym roku.

444
10.04.2021 11:05

AFERA
 / 
Afera prądowa. Sasin: oczekuję reakcji prezesa Obajtka

"Sprawa jest bulwersująca, wyjaśniamy" - tak minister Jacek Sasin odniósł się do ujawnionych przez RMF FM informacji, że zewnętrzna firma działająca w imieniu spółki Energa-Obrót miała szkolić akwizytorów tak, by ukrywali przed klientami dodatkowe opłaty.

2.5K
16.03.2021 20:32

AFERA
 / 
Edukacja Obajtka. Skończył studia "u siebie"

Kolejne kontrowersje związane z Danielem Obajtkiem. Jak się okazuje, biznesowy tytuł MBA zdobył w szkole, która robi interesy z Orlenem.

181
22.02.2021 18:43

AFERA
 / 
Skandal w Milanówku. Sztab kryzysowy po nielegalnej wycince drzew, sprawą zajmie się prokuratura

Skandal na jednej z prywatnych działek w Milanówku. Doszło do nielegalnej wycinki drzew. Burmistrz miasta zwołał sztab kryzysowy. Zapadła decyzja, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

bDSCwvMD
998
16.02.2021 19:32

INWESTOWANIE
 / 
Afera Retail Parks Fund. Poszkodowani szukają sprawiedliwości i chcą od banku 90 mln zł

Na Amber Gold i GetBack się nie skończyło. Kolejne ponad tysiąc osób utopiło ogromne pieniądze w funduszu inwestycyjnym, który okazał się wydmuszką. Z aferą związek ma m.in. biznesmen Marek Falenta. Część poszkodowanych, zniecierpliwiona dłużącym się śledztwem, wzięła sprawy w swoje ręce. Domagają się od dużego banku wypłaty 90 mln zł.

72
21.01.2021 8:26

CBA
 / 
Afera w resorcie środowiska. Urzędnik oskarżony

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie urzędnika ministerstwa środowiska, który miał popełnić przestępstwa związane z doradztwem dotyczącym odlesienia gruntów.

50
06.01.2021 10:47

KOMORNIK
 / 
Afera z respiratorami. Komornik zajął 6 mln euro na koncie handlarza bronią

Zajęcie komornicze na koncie byłego handlarza bronią, który nie wywiązał się z dostarczenia respiratorów, które zamówił od niego rząd. Komornik zajął 6 mln euro. "Bez sensu, i tak bym to wpłacił do ministerstwa" - twierdzi biznesmen.

17
16.12.2020 9:47

ABW
 / 
Wyłudzenia VAT. Kolejni zatrzymani w akcji ABW

Akcja ABW w Poznaniu i Katowicach. 3 osoby zostały zatrzymane za wyłudzanie VAT-u na metalach. Skarb Państwa stracił na tym 60 mln zł.

bDSCwvMJ
192
07.12.2020 9:23

ŚLEDZTWO
 / 
Wraca sprawa OLT Express. Policja przesłuchuje pasażerów. "Byłem przerażony"

Śledczy wciąż zlecają policji przesłuchania pasażerów nieistniejących już linii lotniczych OLT Express, które należały do spółki Amber Gold. - Było groźnie, pytania bez sensu - opowiada money.pl jeden z wezwanych. Prokuratura tłumaczy, że chodzi o ustalenie skali ewentualnych szkód pasażerów. Przesłuchano już ok. 5 tys. osób.

9
05.12.2020 11:09

AMBER GOLD
 / 
Afera Amber Gold. Akt oskarżenia przeciw prokurator, która nadzorowała sprawę

Do sądu w Gdańsku trafił akt oskarżenia przeciw prokurator Barbarze K. Urzędniczka nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold.

15
04.12.2020 18:38

AFERA
 / 
Amber Gold. Do gdańskiego sądu wpłynęła apelacja

Do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku wpłynęła apelacja od wyroku w sprawie Amber Gold - podaje RMF FM. Na rozpoczęcie procesu odwoławczego trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

133
02.12.2020 9:58

AFERA
 / 
Wyniosła z CBA ponad 9 mln zł. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły

Katarzyna G. wyniosła z Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponad 9 mln zł i nikt tego nie widział. Jak to możliwe? Pojawił się akt oskarżenia małżonków G., który odsłania kulisy tej afery.

bDSCwvMK
132
17.11.2020 16:20

ROMAN GIERTYCH
 / 
Sprawa Giertycha. "Oczekuję przeprosin od prokuratury"

Decyzją sądu Roman Giertych może wykonywać zawód adwokata. - Jestem bardzo zadowolony z decyzji sądu rejonowego, który uchylił wszystkie środki zapobiegawcze wobec mnie, a jeszcze bardziej jestem zadowolony z decyzji sądu okręgowego, który w 3-osobowym składzie stwierdził, że zarzucane mi czyny nie są przestępstwem. W związku z czym oczekuję przeprosin ze strony prokuratury - powiedział w programie "Newsroom" Roman Giertych, adwokat i były wicepremier. - Prokuratura nie zgadza się z orzeczeniem sądu, ale jest to dla mnie bez znaczenia, dlatego że mówimy o prawomocnym orzeczeniu, prokuratura nie może go zaskarżyć, więc nie może się z tym nie zgadzać. W Polsce to sądy, a nie prokuratura, decydują czy coś jest przestępstwem, czy nie - dodał. Pytany o to, czy będzie domagał się konsekwencji, odparł, że nie wobec konkretnych osób, ale - jego zdaniem - użycie CBA było nielegalne i było przestępstwem. - Nie indywidualne przeciwko mnie, tylko przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, bo przekroczyli swoje uprawnienia. Nie znaleziono dowodów na to, że do szpitala trafiłem przez funkcjonariuszy CBA, więc pozwu nie składam. Natomiast każda osoba, która napisała, że symulowałem, może spodziewać się pozwów. Przede wszystkim to dziennikarze telewizji publicznej, pierwsze pozwy już złożyłem - podkreślił.

107
17.11.2020 15:20

ADAM HOFMAN
 / 
Taśma Hofmana. Giertych: Czarnecki miał być słupem dla rządu

Leszek Czarnecki chciał kupić TVN24? - Gdyby chciał, to nie potrzebowałby porad ze strony PR-owca, tylko udał się do banku w Stanach Zjednoczonych. Wydaje mi się, że była koncepcja ze strony rządu, by potraktować Leszka Czarneckiego jako słupa, pośredniczącego pomiędzy wydawcą TVN24 a spółkami Skarbu Państwa - powiedział w programie "Newsroom" adwokat Roman Giertych. - Adam Hofman nie powiedział "będziesz słupem", pośrednikiem brzmi ładniej. Zakupem stacji miał się zająć Leszek Czarnecki, a później spółki Skarbu Państwa miały to odkupić. Czarneckiemu dałoby to zysk oraz przyjaźń ze strony rządu. Trzeba pamiętać, że od 2 lat banki Czarneckiego są prześladowane przez instytucje nadzoru finansowego, w różnym stopniu. Od czasu ujawnienia przez niego afery KNF-u i ujawnienia korupcyjnej oferty byłego szefa tej instytucji - dodał.

10
15.11.2020 19:09

FINANSE
 / 
Władza próbowała wejść w układ z Leszkiem Czarneckim? Sensacyjne doniesienia Giertycha

Roman Giertych twierdzi, że wysoko postawieni w PiS politycy nakłaniali jego klienta Leszka Czarneckiego do zatrudnienia Michała Krupińskiego. To były prezes Pekao, kojarzony ze Zbigniewem Ziobrą. Adwokat utrzymuje, że dzięki temu miałyby się skończyć kłopoty milionera. I publikuje taśmy.

73
12.11.2020 18:00

FIRMA
 / 
Nowa afera WARP. Przedsiębiorcy od miesięcy nie dostali refundacji za szkolenia. Sprawa ma jednak drugie dno

Miał być prosty wniosek o szkolenie dla pracowników i refundacja po 2-3 tygodniach. Mija pięć miesięcy, a 40 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w jednym z programów Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, do dziś nie zobaczyło ani złotówki. Tymczasem do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. próby wyłudzenia środków z Agencji.

1K
30.09.2020 20:24

AFERA
 / 
Afera w Watykanie. Wyprowadzili setki milionów euro, które miały trafić do biednych

Zamiast na pomoc biednym, miliony euro z Watykanu trafiły m.in. na zakup luksusowej posiadłości w Londynie - pisze korespondent "Gazety Wyborczej". Z watykańskich skarbców wyprowadzono łącznie 454 mln euro.