Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AgroUnia chce do polityki. Trzy główne postulaty

AgroUnia chce odgrywać coraz większe znaczenie na polskiej scenie politycznej - zapowiada jej lider Michał Kołodziejczak. W programie "Money. To się liczy" przedstawił trzy najważniejsze kwestie, o które chce walczyć ta organizacja. - Już jakiś czas temu mówiliśmy, że Biedronka powinna zostać podzielona na mniejsze podmioty. Ta sieć ma już jedną czwartą polskiego rynku i zaopatruje co czwartego Polaka w żywność. Nie może tak być, trzeba postawić temu kres. To nie jest zdrowa konkurencja, to protekcjonizm. Mówimy "stop" wielkim korporacjom i wyzyskowi ludzi. Druga rzecz to odbudowa drobnego handlu na prowincji, który w tej chwili upada. Po trzecie: żądamy odpowiedniego działania instytucji, które będą spełniały swoją rolę i broniły polskich gospodarstw. W ciągu ostatniego kwartału stoi w Polsce wiele gospodarstw drobiarskich, bo służby weterynaryjne nie są odpowiednio przygotowane - tłumaczył Kołodziejczak.

0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
Iwona
rok temu
Nie wiem dlaczego tyle negatywnych komentarzy jest pod tym artykułem. On ma rację należy podzielić ponieważ nigdzie na świecie nie ma tak że jeden podmiot odpowiada za sprzedaż 1/4 żywności w danym kraju i jeszcze na dodatek zagraniczny. Gdyby coś podobnego padło w niemczech żeby podzielić Polską firmę na pewno nie było by negatywnych komentarzy tylko jeszcze by namawiali do jak najszybszych działań. Ale cóż kupujcie w tych zagranicznych marketach i nabijajcie im kasę jakby nie było polskich firm czy małych sklepów.
rolnik
rok temu
A może najwyższy czas zabrać sie za rolników zlikwidować KRUS okroić dotacje, mi nikt nie pomaga musze zarobic najpierw na ZUS , opłaty , wypłaty i dopiero ja na końcu bez żadnych dotacji i odszkodowań. Rolnicy nauczyli sie że im sie wszystko należy pada źle, słońce źle i na wszystko narzekać
rrr
rok temu
A może podzielic duże gospodarstwa rolna na małe!!
bbb
rok temu
a idz z tymi postulatami widzisz ,ze znow uciekla
JaHa
rok temu
Zamiast dzielić Biedronkę, odblokujcie jej konkurencję, czyli odkręćcie do co Pis spitolił wprowadzając gospodakę centalnie sterowaną. Rozwiązanie które proponujecie to podążanie śladami pis.