Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Akcja kryptonim "Wigilia"? Ciarka: nie planujemy specjalnych akcji

- Żadnych specjalnych działań nie będzie. Policjanci będą reagować w ramach pełnionej służby, tak jak musimy reagować, gdy docierają do nas informacje od obywateli. Jeśli otrzymamy zgłoszenie, że ktoś nie przestrzega przepisów, będziemy zobowiązani reagować. Nie będziemy chodzili po domach i sprawdzali, czy jest wystarczająca liczba osób przy wigilijnym stole. Nie jesteśmy też od tego, aby oceniać, czy przepisy są zgodne z konstytucją, tylko od tego, aby je egzekwować. Otrzymujemy sporo zgłoszeń od obywateli. Jak ktoś zadzwoni na policję czy do sanepidu, to taka reakcja musi być. Jeśli będziemy mieli informacje, że rygory są nieprzestrzegane, policjant będzie musiał wysłać patrol i reagować adekwatnie do sytuacji – czy ktoś zaprosił rodzinę, a może zorganizował potańcówkę albo inne przyjęcie, które jest kategorycznie zabronione – mówił w programie "Newsroom" Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy policji.

315
Podziel się:
KOMENTARZE
(315)
Majonez
3 lata temu
Tylko żeby nie wpadli o szóstej rano
kmicic
3 lata temu
Bezmuzgi nie ich rzecz czy egzekwowane prawo jest zgodne z konstytucją, jak wam karzą strzelać do mnie to też nie będziesz wnikał bo ci kazali. I ty człowieku jesteś policjantem ???
rolnik
3 lata temu
pane minysterek myszko Kaninski juz pana zaszczytne sluzby sprofanowaly Królową i Króla Polski w kondukcie w stolicy naszej, jeszcze wam przeszkadzaja Swieta
Władysław
3 lata temu
" Nie jesteśmy też od tego, aby oceniać, czy przepisy są zgodne z konstytucją, tylko od tego, aby je egzekwować". Czyli że policja ma zmuszać ludzi do łamania podstawowego prawa.
Antybełkot
3 lata temu
"Nie będziemy chodzili po domach i sprawdzali, czy jest wystarczająca liczba osób przy wigilijnym stole. Jeśli będziemy mieli informacje, że rygory są nieprzestrzegane, policjant będzie musiał wysłać patrol" Trudna polska język i mało logiczna. A jak liczba bedzie niewystrczajaca to policjant zajmie miejsce rezerwowae przy stole i tenże policjant wysle patrol.
...
Następna strona