Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Akcja w elektrowni Jaworzno. Straż pożarna uruchomiła 18 zastępów

4
Podziel się

Dym na terenie bloku elektrowni Jaworzno. Jak donosi RMF FM to efekt wycieku oleju hydraulicznego, który dostał się na rozgrzaną instalację.

Akcja w elektrowni Jaworzno. Straż pożarna uruchomiła 18 zastępów
Ponieważ dym unosił się z terenu elektrowni, straż pożarna uruchomiła do akcji aż 18 jednostek (Materiały WP, 123RF)
bEiciAbV

Sytuacja jest już pod kontrolą. Nikomu nic się nie stało - dowiedziało się RMF FM. Do zdarzenia doszło chwilę przed godz. 10.

Ponieważ dym unosił się z terenu elektrowni, straż pożarna uruchomiła do akcji aż 18 jednostek.

bEiciAbX

Co było przyczyną? Z ustaleń dziennikarzy wynika, że odpowiedzialny jest wyciek oleju hydraulicznego, który dostał się na rozgrzaną instalację.

Pracownicy elektrowni zauważyli ogień, ale szybko został stłamszony. Nie było konieczności ewakuacji elektrowni.

Zobacz także: Rząd założył, że elektrownia atomowa powstanie do 2033 roku. "Musimy chodzić po ziemi"

Elektrownia Jaworzno III należąca do Tauronu wyposażona jest w sześć bloków energetycznych o łącznej mocy zainstalowanej 1 535 MW. Jest jedną z  najnowocześniejszych i największych elektrowni tak w województwie śląskim, jak i w kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiciAcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
max
1 tyg. temu
Kolejny atak hakerski. Informatycy do roboty !
Jacek
1 tyg. temu
Zanim Czesi nam zamkną kopalnie i elektrownie to ludzie Sasina sami doprowadzą naszą energetykę do ruiny. Już teraz mamy najdroższy prąd w Europie, a Sasin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
POLAK
1 tyg. temu
Cała Polska jest taka sama jak ta energetyka jedno wielkie szambo.Tylko propaganda w wielkiej niby silnej Polsce ma się dobrze. To samo było przed 39 rokiem. Też byliśmy, silni, zwarci i gotowi z podpisanymi sojuszami. Mieliśmy nie oddać ani guzika. Skończyło się tragedią. I ona się niebawem powtórzy.
bEiciAcz
zlew
1 tyg. temu
nie potrzeba kierowania skarg do TSUE przez braci z południa, nasi sami się załatwią, to co dzieje się w całej energetyce to jawny sabotaż, tam ciągle wyłączają bloki energetyczne albo ciągle gdzieś pali się, czy ktoś w ogóle panuje co tam dzieje się, tylko grzecznie pytam...