Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Alarmujący raport Fundacji Gatesów. Miliony ludzi znalazło się na granicy ubóstwa

15
Podziel się:

Fundacja Billa i Melindy Gates opublikowała raport, według którego nawet 31 milionów osób podpadło w ubóstwo w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Niepokojących danych jest jednak więcej.

Alarmujący raport Fundacji Gatesów. Miliony ludzi znalazło się na granicy ubóstwa
Fundacja Billa Melindy Gates opublikowała coroczny raport ws. ubóstwa i dostępności do służby zdrowia na świecie (Getty Images)
bEKYePvp

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek piątego dorocznego raportu Fundacji BillaMelindy Gates, trwająca pandemia Covid-19 wpędziła blisko 31 milionów ludzi na całym świecie w skrajne ubóstwo. Tym samym globalny postęp w eliminowaniu ubóstwa cofnął się o całe cztery lata.

Raport wykazał przy okazji postęp w zakresie dostępu m.in. do szczepionek. Pandemia doprowadziła bowiem do znacznego spadku liczby rutynowych szczepień wśród dzieci. Zwiększyła się także przepaść edukacyjną między biednymi i bogatymi krajami.

Inicjatorzy 63-stronicowego raportu wzywają światowych przywódców do długoterminowych inwestycji niezbędnych do opracowania i produkcji szczepionek oraz poprawy infrastruktury zdrowia publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem krajów o niskim PKB.

bEKYePvr
Zobacz także: Szczepionka przeciw COVID-19 i grypie razem? Lekarz komentuje pomysł Moderny

Jak podkreślił dyrektor generalny Gates Foundation Mark Suzman, COVID doprowadził do "znaczącego" odwrócenia szeregu globalnych działań na rzecz ochrony zdrowia.

Podkreśla przy tym, że zamiast obserwować, jak miliony ludzi wychodzi ze skrajnego ubóstwa, kolejne 31 milionów znalazło się w sytuacji na granicy nędzy. "Widzimy stagnację w zakresie innych wskaźników, od zahamowania wzrostu i odżywiania po niektóre wyzwania w edukacji" - podsumował raport.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKYePvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Wojciech
miesiąc temu
Wielki czlowiek,serce ze zlota.Pozdrawiam z Sieradz panie Billu
WielkaRP
miesiąc temu
Bill możesz pomóc tym ludziom, daj im po kilka milionów!!
***** **"
miesiąc temu
31 mln ludzi żyje w biedzie hmmmm...czy to aby nie Polska ??? 3 mln. Żyje po japońsku - jako tako, a reszta na zagranicznych wojażach ...czyli ...szparagi, zmywaki, budowy, sprzątanie itd.
bEKYePvT
DrP
miesiąc temu
Akurat fundacja Gates'ów coś robi i nawet odnosi sukcesy (szczepienia w Afryce, wspieranie firm tworzących leki; wspieranie a nie współbiznes!). Niezależnie czy prowadzona przez małżeństwo czy byłe małżeństwo czy Zarząd (nic wam do tego nawet jeśli to rani katolicką dumę). Gdyby wszyscy milionerzy w podobnym stopniu poświęcali swój czas (dla nich to majątek, najwyższa wartość, bo pieniądze już mają) co ta rodzina to Świat byłby lepszy. I to widocznie lepszy. Natomiast forsowanie debilnych opinii o ich udziale w rzekomym stworzeniu Covid czy planowanym procesie depopulacji jest tak samo prymitywne jak mówienie że epidemii nie ma czy że Ziemia jest płaska..
szyja
miesiąc temu
Nie ma czegoś takiego jak fundacja gatesów bo się rozwiedli...a czy to nie absurd że jeden z najbogatszych prawi o biedzie? kill billowi bieda jest na rękę w depopulizacji.