Notowania

alior
20.01.2020 14:05

Alior Bank ostrzega: uważajcie na Windowsa 7. Zwiększa ryzyko zakażenia komputera

- Jeśli w przyszłości zostaną wykryte błędy bezpieczeństwa w Windows 7, nie będą one poprawione przez Microsoft. Komputery z tym systemem staną się łatwiejszym celem ataków cyberprzestępców. Może to prowadzić nawet do kradzieży środków finansowych – tak Alior ostrzega swoich klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiał prasowy)
Alior Bank przestrzega przed używaniem Windowsa 7

Sprawa dotyczy też oczywiście klientów innych banków. Chodzi o decyzję Microsoftu, który zdecydował się na zakończenie wsparcia systemu operacyjnego Windows 7. Co to oznacza? Windows 7 nie będzie już otrzymywał żadnych aktualizacji, nawet gdy w systemie zostaną wykryte problemy z bezpieczeństwem.

- W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych oraz środków finansowych, prosimy, aby nie korzystali Państwo z komputerów z systemem Windows 7 (i starszych) do obsługi systemów bankowości elektronicznej - piszą przedstawiciele Aliora.

Windows 7 jest po prostu przestarzały. Nic dziwnego, powstał 10 lat temu i doczekał się kilku następców. Poza tym można go bez problemów i bezpłatnie zaktualizować do Windowsa w wersji 10. Można to zrobić dzięki narzędziu udostępnionemu na stronie Microsoftu Faktem jest jednak, że "siódemki" używa jeszcze ponad 30 proc. użytkowników komputerów na całym świecie.

Są na rynku aplikacje, dzięki którym można stworzyć szyfrowane kopie plików z komputera.
Ochrona danych w firmie, jak zrobić to profesjonalnie?

- Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem - pisze Alior Bank.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2020

nilTo ich zakichany obowiązek chronić klienta a nie proponować zmianę windows 7 to cicha reklama 10

18-01-2020

DoradzamWypisać się z Aliora, bo coś kombinują.

19-01-2020

TomekW trosce o swoje bezpieczeństwo będę trzymał swoje pieniądze w skarpecie bo i tak zadne odsetki tylko bank obraca moimi pieniędzmi i na tym korzysta

Rozwiń komentarze (258)