Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Jest nowa lista 10 najlepszych pracodawców 2022 r. według LinkedIn. Amazon na czele rankingu

17
Podziel się:

Pandemia wirusa Covid-19 wywołała historyczną falę odejść z pracy, która zmusiła przedsiębiorstwa do ponownego zastanowienia się nad tym, jak poprawić warunki pracy i tym samym zachęcić pracowników do pozostania w danej firmie. Portal CNBC publikuje zestawienie Linkedln, z którego wynika, że Amazon to korporacja, która sobie z tą sytuacją poradziła najlepiej.

Jest nowa lista 10 najlepszych pracodawców 2022 r. według LinkedIn. Amazon na czele rankingu
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Amazon ponad dwukrotnie zwiększył maksymalne wynagrodzenie podstawowe dla pracowników korporacyjnych (Getty, Europa Press 2022)

Platforma networkingowa opublikowała doroczną listę "Top Companies", w której wskazała 50 najlepszych firm w USA dla profesjonalistów, w których mogą rozwijać swoją karierę. Amazon zajął pierwsze miejsce na liście, a za nim uplasowały się Alphabet (spółka matka Google) i Wells Fargo.

Lista 10 najlepszych pracodawców 2022 roku w USA według LinkedIn prezentuje się następująco:

1. Amazon (CEO: Andy Jassy)

2. Alphabet (CEO: Sundar Pichai)

3. Wells Fargo (CEO: Charles W. Scharf)

4. JPMorgan Chase & Co. (CEO: Jamie Dimon)

5. Walmart (CEO: Doug McMillon)

6. IBM (CEO: Arvind Krishna)

7. AT&T (CEO: John T. Stankey)

8. Bank of America (CEO: Brian Moynihan)

9. Apple (CEO: Tim Cook)

10. Comcast (CEO: Brian L. Roberts)

CNBC opisuje, że na potrzeby raportu LinkedIn przeszukał miliony profili pracowników i przeanalizował wiele spostrzeżeń na temat firm, które zostały umieszczone na platformie między styczniem a grudniem 2021 roku. Badacze skoncentrowali się na firmach zatrudniających co najmniej 500 pracowników, oceniając każdą organizację pod kątem siedmiu czynników: możliwość awansu, rozwoju umiejętności, stabilności firmy, różnorodności płci, wykształcenia, przynależności do firmy oraz możliwości zewnętrznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagrody Money.pl 2024
"Amazon zajął w tym roku pierwsze miejsce, po dokonaniu "znaczących inwestycji" mających na celu poprawę samopoczucia pracowników i wspieranie ich podnoszenia kwalifikacji — mówi Dan Roth, redaktor naczelny i wiceprezes LinkedIn w rozmowie z CNBC Make It.

Linkedln podkreśla, że raport bada przede wszystkim to, czy firma pomaga się rozwijać zawodowo pracownikowi. "Amazon, według wszystkich naszych danych, jest pod tym względem absolutnym numerem jeden" - dodaje Dan Roth.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma zajmująca się handlem elektronicznym ponad dwukrotnie zwiększyła maksymalne wynagrodzenie podstawowe dla pracowników korporacyjnych i wprowadziła nowe świadczenia w zakresie zdrowia psychicznego.

CNBC przypomina jednak, że firma Amazon w trakcie pandemii spotkała się ze strony pracowników magazynu także z falą krytyki. W zeszłym tygodniu pracownicy Amazona z magazynu na Staten Island zagłosowali za utworzeniem związku zawodowego, stając się pierwszą grupą w amerykańskim zakładzie prowadzonym przez giganta technologicznego, która tego dokonała. Amazon nie skomentował tych doniesień jeszcze.

Prezes Amazona, Andy Jassy, przyznał, że firma może poprawić swoje traktowanie pracowników podczas GeekWire Summit w Seattle w październiku.

"Myślę, że jeśli ma się tak dużą grupę ludzi, jak my — mamy 1,2 miliona pracowników — to jest to prawie jak małe państwo" - powiedział. "Jest wiele rzeczy, które można zrobić lepiej".

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Amazon stworzył ponad 25 tys. stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Amazon Development Centers w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Amazon zainwestował w Polsce od 2012 roku ponad 12 mld zł. W 2020 roku 2,5 tys. polskich MŚP prowadziło sprzedaż przez Amazon, osiągając średnie przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 280 tys. euro i sprzedając ponad 30 produktów na minutę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
praca
firma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Lila
2 lata temu
Ja nareszcie jestem zadowolona ze swojej pracy. Cieszę się, że kiedyś uczęszczałam na kierunek technik usług kosmetycznych w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i mogę teraz robić to co lubię.
kupiekazdeałt...
2 lata temu
a ani slowa o tym, ze powstana zwiazki zawodowe w tym szicie
Amazon :)))
2 lata temu
... to chyba żart w tym miejscu mozna zobaczyc wszystkie nadużycia jakie tylko są ... najgorsze miejsce do pracy
wee
2 lata temu
bieda miejsca pracy...:(
Poseł
2 lata temu
Amazon tak wysoko? To na którym miejscu praca w NBP?