Notowania

Przejdź na

American Airlines odwoła 100 lotów dziennie. Winne Boeingi 737 Max

Po raz kolejny odłożony został termin wznowienia lotów Boeingów 737 Max. Tym razem do początku listopada - poinformowały linie American Airlines. To oznacza około 115 odwołanych połączeń dziennie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Największe linie lotnicze świata musza odwoływać 115 lotów dziennie. To przez awarie Boeinga 737 Max (Fot: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News)

Decyzja największych linii lotniczych była spodziewana po tym, jak pod koniec czerwca amerykański regulator rynku wykrył nową usterkę w tych modelach samolotów.

"American Airlines wierzy, że zaplanowane aktualizacje oprogramowania do Boeinga 737 MAX oraz nowe szkolenia, jakie Boeing opracowuje we współpracy z naszymi związkowymi partnerami, doprowadzą do ponownego wydania certyfikatów dla samolotów jeszcze w tym roku" - czytamy w komunikacie, cytowanym przez PAP.

Przewoźnik poinformował w kwietniu, że uziemienie Boeingów 737 Max to dla linii olbrzymi problem. Straty miały wynieść 350 mln dolarów, ale możliwe, że rachunek jeszcze wzrośnie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Do tragicznej w skutkach katastrofy samolotu Boeing 737 MAX w Etiopii doszło w marcu. Lecący z Addis Abeby do Nairobi samolot Ethiopian Airlines runął na ziemię tuż po starcie.

Boeing 737 MAX
Boeing tnie produkcję 737 MAX. Akcje ostro w dół

Na pokładzie Boeinga było 149 pasażerów i ośmiu członków załogi, niestety nikt nie przeżył katastrofy. Wśród pasażerów byli obywatele 33 państw, w tym 2 Polaków.

Eksploatacja samolotów Boeing 737 Max w Etiopii i Chinach została zawieszona
Boeing 737 Max znów ma kłopoty. Wadliwe części w 179 samolotach

Była to druga katastrofa tego modelu samolotu, który wszedł do komercyjnej eksploatacji niespełna dwa lata temu. Pod koniec października 2018 roku taki sam samolot rozbił się w Indonezji.

Boeing zawiesił loty wszystkich samolotów 737 MAX
Boeing zawiesił loty wszystkich maszyn 737 MAX. "Życie ludzi musi być zawsze na pierwszym miejscu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Boeing 737 MAX, boeing, lotnictwo, american airlines, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2019

pasazer,,,,samolot ktory zostal dopuszczony do eksploatacji z masa usterek"to jak zaplanowane morderstwo z zimna krwia" a linie lotnicze "placza o … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)