Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Boeing zawiesił loty wszystkich maszyn 737 MAX. "Życie ludzi musi być zawsze na pierwszym miejscu"

0
Podziel się:

Amerykański koncern Boeing zawiesił loty wszystkich samolotów 737 MAX. Decyzje podjęto po tym, jak dwie tego typu maszyny rozbiły się w odstępie kilku miesięcy, powodując śmierć łącznie 346 osób.

Boeing zawiesił loty wszystkich samolotów 737 MAX
Boeing zawiesił loty wszystkich samolotów 737 MAX (East News)
bEKrlXcR

Boeing uziemił wszystkie samoloty typu 737 MAX

Boeing w opublikowanym komunikacie podkreślił, że "nadal ma pełne zaufanie do bezpieczeństwa samolotów 737 Max". Jednak po konsultacjach z Federalną Administracją ds. Lotnictwa (FAA) i Narodowym Zarządem ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) podjęto decyzję uziemienia tych samolotów, "kierując się chęcią zapewnienia wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa oraz w celu umocnienia zaufania pasażerów do bezpieczeństwa tych samolotów" - podaje PAP.

- Przy współpracy z prowadzącymi dochodzenie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ustalić przyczyny tych katastrof, wzmocnić środki bezpieczeństwa i zapewnić, aby (takie katastrofy) nigdy się nie powtórzyły - powiedział Dennis Muilenburg, prezes i główny dyrektor wykonawczy amerykańskiego koncernu Boeing.

bEKrlXcT

Boeing - spadek wartości akcji amerykańskiego koncernu

Od czasu niedzielnej katastrofy samolotu Boeing 737 MAX 8 w Etiopii wartość akcji amerykańskiego koncernu produkującego te maszyny spadła o prawie 26 mld dolarów. Po opublikowany przez dyrekcje komunikatu (o uziemieniu samolotów) akcje nieco wzrosły. Boeing dostarczył do tej pory ok. 370 sztuk samolotów 737 MAX 8 i 737 MAX 9. Natomiast na realizacje czeka ok. 5000 kolejnych zamówień.

- Życie ludzi musi być zawsze na pierwszym miejscu. Ale w grę wchodzi tu również marka. A tą marką jest nie tylko Boeing. Jest nią Ameryka. To, czym jest Ameryka w międzynarodowym lotnictwie i szerzej na świecie - oświadczyła Sara Nelson, przewodnicząca Stowarzyszenia Personelu Kabinowego cytowana przez PAP.

Do katastrofy samolotu Boeing 737 MAX w Etiopii doszło w niedzielę (przed godz. 9 czasu lokalnego). Lecący z Addis Abeby do Nairobi samolot Ethiopian Airlines runął na ziemię tuż po starcie. Na pokładzie Boeinga było 149 pasażerów i ośmiu członków załogi, niestety nikt nie przeżył katastrofy. Wśród pasażerów byli obywatele 33 państw, w tym 2 Polaków.

bEKrlXcZ

Była to druga katastrofa tego modelu samolotu, który wszedł do komercyjnej eksploatacji niespełna dwa lata temu. Pod koniec października 2018 roku taki sam samolot rozbił się w Indonezji.

bEKrlXdu
KOMENTARZE
(0)