Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańscy producenci odzieży turystycznej rezygnują z reklam na Facebooku. Przez politykę serwisu

Trzej popularni producenci odzieży sportowej nie będę w najbliższych tygodniach reklamować się na Facebooku. To nie próba szukania oszczędności po zapaści na rynku, lecz sprzeciw wobec polityki serwisu społecznościowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Zdaniem aktywistów walczących o prawa człowieka, Facebook robi za mało, by blokować rasistowskie treści

Amerykańscy producenci sprzętu turystycznego - North Face, Patagonia i REI – zrezygnowały z zrezygnowały z zamieszczania reklam na Facebooku. Nie wynika to z potrzeby oszczędzania w związku z załamaniem turystyki przez koronawirusa, lecz z powodów ideologicznych.

To dla portalu społecznościowego czerwona kartka za to, że w niewystarczającym stopniu walczy z treściami rasistowskimi – informuje PAP.

- Od 82 lat przedkładamy ludzi nad zyski – ogłosiła marka Recreational Equipment, Inc.

Obejrzyj: Zburzyli pomnik Kolumba. Odkrywca Ameryki symbolem rasizmu

"Głęboko szanujemy decyzję każdej marki i koncentrujemy się na ważnej pracy polegającej na usuwaniu mowy nienawiści i dostarczaniu informacji dotyczących głosowania" - poinformowała Carolyn Everson, wiceprezes ds. marketingu marki Patagonia, w oświadczeniu przekazanym mediom.

Firmy zareagowały na apele Kampanii Stop Hate For Profit, którą zorganizowały Liga Antydefamacyjna (ADL), Krajowe Stowarzyszenie na Rzecz Popierania Ludności Kolorowej (NAACP), Color of Change, Common Sense, Free Press i Sleeping Giants. Organizatorzy akcji zaapelowali do firm o niereklamowanie się na Facebooku w lipcu.

Zdaniem aktywistów Facebook "pozwolił na podżeganie do przemocy wobec protestujących walczących o sprawiedliwość" po tym, jak zginęli George Floyd, Breonna Taylor, Tony McDade, Ahmaud Arbery, Rayshard Brooks i inni, a także "wzmocnił białych nacjonalistów", włączając do swojego programu sprawdzania faktów "źródła o znanych związkach ekstremistycznych".

Zuckerberg na pewno był wściekły
Jeden z czołowych pracowników Facebooka oskarżony o molestowanie seksualne i rasizm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: facebook, reklamy, gospodarka, wiadomości, usa, rasizm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2020

VeuoMam już tego dosyć. Czarnych i ich wyimag8nowanego rasizmu, wspieranych przez chorych polityków i celebrytów. Największymi rasistami są w(aśnie … Czytaj całość

22-06-2020

terror poprawności politycznejw całej okazałości - ale to oczywiście nie jest przemoc i dyskryminacja, tylko "walka z rasizmem"...

23-06-2020

Przecieżchodzi tylko o redukcje kosztów reklam a łatwiej się wycofać z umów zarzucając komuś, że dyskryminuje innych. Będzie więcej takich zerwań umów. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)