Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Andrzej Duda w Davos. "Świat prędzej czy później się skończy"

33
Podziel się:

Świat prędzej czy później się skończy, mówiąc tak bardzo szeroko, a nawet nieco metafizycznie. Natomiast ja patrzę na to przede wszystkim z punktu widzenia polskiej sytuacji i polskiego interesu. Polskiego obywatela i pracownika, przedsiębiorcy - mówił dziennikarzom w Davos prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podkreśla w każdym wystąpieniu polską perspektywę
Prezydent Andrzej Duda podkreśla w każdym wystąpieniu polską perspektywę (East News, Grzegorz Bukala/REPORTER)
bEJDiLCd

Pierwszy dzień Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos był zdominowany przez zagrożenia klimatyczne. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przekonywał, że nie należy słuchać tych, którzy wieszczą zagładę. Na przeciwnym biegunie jest Greta Thunberg, która uważa, że świat płonie i wzywała w Davos do zdecydowanych działań na rzecz ochrony klimatu. Polski prezydent również był pytany o stanowisko w tej sprawie.

- Świat prędzej czy później się skończy, mówiąc tak bardzo szeroko, a nawet nieco metafizycznie. Natomiast ja patrzę na to przede wszystkim z punktu widzenia polskiej sytuacji i polskiego interesu. Polskiego obywatela i pracownika, przedsiębiorcy - mówił Andrzej Duda, cytowany przez PAP.

bEJDiLCf
Zobacz także: Zobacz też: Davos a raport o nierównościach płacowych. "Temat do rozmów, ale nic więcej"

- Nie mam żadnych wątpliwości, że musimy być w światowym nurcie, jeśli chodzi o ochronę klimatu, to jest bardzo ważne, ale musimy to robić w taki sposób, żeby działając ku ochronie klimatu, chronić także stabilność funkcjonowania polskiej gospodarki - dodał.

Uspokoił jednak, że proces odchodzenia od paliw kopalnych będzie realizowany, choć musi być rozłożony w czasie. Zwrócił też uwagę na smog - jako problem, z którym trzeba się zmierzyć.

bEJDiLCl

Prezydent poinformował także, że spotkał się z przedsiębiorcami inwestującymi w Polsce, z którymi rozmawiał na temat perspektyw rozwoju naszego kraju. Uczestniczył w panelu poświęconym Europie Środkowo-Wschodniej, razem z prezydentami Łotwy, Litwy i Serbii, premier Chorwacji i szefem Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJDiLCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
szkodnik jaki...
2 lata temu
więcej takich ludzi jak adriano i ten świat się skończy już za chwilę... mam wrażenie, że ten człowieczek ma wylane na wszystko i na wszystkich byle tylko byc u żłoba i na narty wio
iii
2 lata temu
Bagno moralne i intelektualne
PO Jedności R...
2 lata temu
BABCIA KIDAWA na Prezydenta.
bEJDiLCH
Franek
2 lata temu
Mam nadzieję że ten pseudo polityk skończy się pierwszy 😐 masakra
marian
2 lata temu
Pan doktor prawa powiedział co wiedział!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co tu komentować????????? Po prostu wstyd i obciach!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona