Notowania

Andrzej Duda w Davos. "Świat prędzej czy później się skończy"

Świat prędzej czy później się skończy, mówiąc tak bardzo szeroko, a nawet nieco metafizycznie. Natomiast ja patrzę na to przede wszystkim z punktu widzenia polskiej sytuacji i polskiego interesu. Polskiego obywatela i pracownika, przedsiębiorcy - mówił dziennikarzom w Davos prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydent Andrzej Duda podkreśla w każdym wystąpieniu polską perspektywę (Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER)

Pierwszy dzień Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos był zdominowany przez zagrożenia klimatyczne. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przekonywał, że nie należy słuchać tych, którzy wieszczą zagładę. Na przeciwnym biegunie jest Greta Thunberg, która uważa, że świat płonie i wzywała w Davos do zdecydowanych działań na rzecz ochrony klimatu. Polski prezydent również był pytany o stanowisko w tej sprawie.

Donald Trump nie lubi Davos. Uczestnicy Davos też niespecjalnie amerykańskiego prezydenta darzą sympatią
Donald Trump, Angela Merkel i Andrzej Duda. Davos gotowe na światowych przywódców i trudne tematy

- Świat prędzej czy później się skończy, mówiąc tak bardzo szeroko, a nawet nieco metafizycznie. Natomiast ja patrzę na to przede wszystkim z punktu widzenia polskiej sytuacji i polskiego interesu. Polskiego obywatela i pracownika, przedsiębiorcy - mówił Andrzej Duda, cytowany przez PAP.

Zobacz też: Davos a raport o nierównościach płacowych. "Temat do rozmów, ale nic więcej"

- Nie mam żadnych wątpliwości, że musimy być w światowym nurcie, jeśli chodzi o ochronę klimatu, to jest bardzo ważne, ale musimy to robić w taki sposób, żeby działając ku ochronie klimatu, chronić także stabilność funkcjonowania polskiej gospodarki - dodał.

Uspokoił jednak, że proces odchodzenia od paliw kopalnych będzie realizowany, choć musi być rozłożony w czasie. Zwrócił też uwagę na smog - jako problem, z którym trzeba się zmierzyć.

Węgiel wciąż ma wielu zwolenników. Zmiana nadchodzi, ale powoli.
Biznes to biznes. Świat pompuje miliardy w paliwa kopalne

Prezydent poinformował także, że spotkał się z przedsiębiorcami inwestującymi w Polsce, z którymi rozmawiał na temat perspektyw rozwoju naszego kraju. Uczestniczył w panelu poświęconym Europie Środkowo-Wschodniej, razem z prezydentami Łotwy, Litwy i Serbii, premier Chorwacji i szefem Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

Z usaAle on jest głupi. Po prostu wstyd.

21-01-2020

Tomi68Boże dlaczego nas Polaków pokarales taką osobą. Amen myślę, że już niedługo.

22-01-2020

WojtulekCo za głupek.Wstyd go słuchać,nie mówiąc o patrzeniu na jego infantylną mimikę.

Rozwiń komentarze (33)