Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Andrzej Duda w Katarze. Spotka się z szejkami. Głównym tematem bezpieczeństwo energetyczne

53
Podziel się:

Andrzej Duda w Katarze spotka się z emirem Kataru w Doha. Głównym tematem wizyty polskiego prezydenta w Katarze ma być bezpieczeństwo energetyczne. Katar jest największym producentem gazu LNG na świecie. Prezydent odwiedził także terminal LNG. Duda odbędzie naradę z przedstawicielami biznesu przed niedzielnym forum gospodarczym.

Andrzej Duda w Katarze. Spotka się z szejkami. Głównym tematem bezpieczeństwo energetyczne
Andrzej Duda spotka się z przywódcami Kataru (PAP, Leszek Szymański)
bFfBLOBN

Andrzej Duda w Katarze ma rozmawiać w Katarze głównie na temat bezpieczeństwa energetycznego. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch podkreślał, że Katar pozostaje jednym z najważniejszych partnerów Polski, jeżeli chodzi o pozyskiwanie LNG.

- Ta rola będzie wzrastać. Spodziewamy się również rozwoju stosunków handlowych w innych dziedzinach – podkreślił Kumoch.

bFfBLOBP

Andrzej Duda odwiedził bazę wojskową w Katarze

Prezydent Andrzej Duda odwiedził też bazę wojskową. Część kadetów tej jednostki szkoliła się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Andrzej Duda odwiedził także terminal LNG Ras Laffan Industrial City.

Zobacz także: Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Jest też zła wiadomość. "Emeryci nie odczują poprawy"

Duda na spotkaniach z szejkami

Andrzej Duda odbędzie naradę z przedstawicielami biznesu przed niedzielnym forum gospodarczym. W niedzielę natomiast prezydent spotka się z emirem Kataru — szejkiem Tamimem ibn Hamad as-Sanim, praz premierem — szejkiem Chalidem ibn Chalifa ibn Abd al-Aziz as-Sanim.

bFfBLOBV

- Pan prezydent przykłada do tej wizyty bardzo dużą wagę, ponieważ uważa, że bezpieczeństwo energetyczne kraju jest jednym z najistotniejszych zagadnień – szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Prezes PGNiG o dywersyfikacji dostaw gazu

Prezydentowi w wizycie towarzyszy prezes PGNiG Paweł Majewski. Dostawy gazu LNG z Kataru to element dywersyfikacji dostaw do Polski.

- Katar z punktu widzenia interesów PGNiG to bardzo ważne miejsce, w szczególności Ras Laffan – gazoport, z którego codziennie wysyłanych jest kilka gazowców, a część z nich trafia do Polski – powiedział Majewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfBLOCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
BYSTRY
2 miesiące temu
Powiem tak niech mniej na Aurze jest a więcej się krajem zajmie, prawda jest taka ze się uwziol na jednego człowieka i to bardzo poważnie, ze jest modrzejsza od niego cyt,, takiego człowieka nie powinno być w Polsce,,
Polska
2 miesiące temu
Co Polska może dać katarowi oprócz naszych Celebrytek? Wakacje za free i tyle.
Marcus
2 miesiące temu
Pojechał im wytłumaczyć że jak wprowadzą euro to będą mieli inflację. Bo go Glapiński poinformował że w Polsce inflacji nie ma
bFfBLOCr
Iwona
2 miesiące temu
Tylko żeby robił tam czynności za które płaca najwiecej bo to do budżetu państwa ma iść. Doda mu podpowiedziała co i jak o do kogo.
Zib
2 miesiące temu
A będzie się uczył w samolocie ?
...
Następna strona