Notowania

Anna Zalewska podała nowy termin rozmów. Dla ZNP to gra na czas

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie trwają rozmowy z nauczycielami o podwyżkach. W spotkaniu z minister edukacji narodowej Anną Zalewską uczestniczą przedstawiciele ZNP, FZZ i oświatowej "S".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Anna Zalewska deklaruje, że chce wypracować porozumienie z nauczycielami (Fot: Sławomir Kamiński)

Jednocześnie trwa posiedzenie prezydium ZG ZNP, na które Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego. Premier nie skorzystał z zaproszenia, a jak w rozmowie z money.pl przyznał Sławomir Broniarz, Kancelaria Prezesa rady Ministrów nie poinformowała nawet o tym, czy zaproszenie do niej wpłynęło.

Broniarz ma żal do szefowej MEN, że zwołała spotkanie w dniu, w którym już wcześniej zapowiedziano posiedzenie ZNP.

Rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego dotyczą podwyżek wynagrodzeń w najbliższym roku. Przypomnijmy, że zgodnie z projektem rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek, wynagrodzenia nauczycieli w 2019 r. mają wzrosnąć "zależnie od stopnia awansu zawodowego, od 121 do 166 zł brutto". Nauczycielskie związki zawodowe uważają, że to zdecydowanie za mało.

Zestresowani nauczyciele, lekcje w stołówkach. "To nie służy dzieciom"

Anna Zalewska zapowiedziała, że rozmowy będą kontynuowane w czwartek. Z punktu widzenia Związku Nauczycielstwa Polskiego to kolejna próba sabotowania jego działań, gdyż tego samego dnia ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego ZNP w sprawie protestu.

Zdaniem związkowców z ZNP, MEN jedynie pozoruje zaangażowanie w rozmowy o podwyżkach, a propozycje resortu są nie do przyjęcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2019

Ewa7 lat bez podwyżek?. To chyba jedyna grupa zawodową o której nikt nie pamięta.skoro pielęgniarki i lekarze strajkuja odchodząc od łóżek to dlaczego … Czytaj całość

07-01-2019

???Jak długo jeszcze będzie ta paskuda straszyć dzieci?

07-01-2019

erykCoś Zalewska nie pokazuje >końskich zębów> strach w oczach widzę

Rozwiń komentarze (258)