Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Antoni Macierewicz zaliczył debiut jako Marszałek Senior. Nie obeszło się bez kontrowersji

1
Podziel się:

Inauguracyjne pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji rozpoczął zgodnie z tradycyją marszałek senior - w tej roli Antoni Macierewicz. Podczas inauguracji nie obeszło się jednak bez kontrowersji.

Antoni Macierewicz zaliczył debiut jako Marszałek Senior. Nie obeszło się bez kontrowersji
Antoni Macierewicz zaliczył debiut jako Marszałek Senior. Nie obeszło się bez kontrowersji (Agencja Gazeta)
bEEAWadN

Antoni Macierewicz zaliczył debiut jako Marszałek Senior. I posiedzenie Sejmu nowej kadencji

Podczas uroczystego odśpiewania hymnu Macierewicz pomylił słowa Mazurka Dąbrowskiego. Polityk PiS głośno śpiewał: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy." Prawidłowo zamiast słowa "póki", jest "kiedy". To częsty błąd, do którego nawiązywała niedawno popularna akcja społeczna, w której wystąpili m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej.

Zobacz także: Oglądaj: Macierewicz. Pierwszym wyborem Dudy miał być Kaczyński. "Byłyby lepszy od Macierewicza jako marszałek senior"
bEEAWadP

Do tego, jak informuje poseł Andrzej Rozenek, Antoni Macierewicz nie przywitał też przebywającego w Sejmie byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Marszałek-senior pominął także Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Macierewicz powitał jedynie obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, premiera i Radę Ministrów, marszałków Sejmu i Senatu ubiegłych kadencji, korpus dyplomatyczny, duchowieństwo, członków Polskiej Rady Ekumenicznej i przedstawicieli innych kościołów, dowódców Sił Zbrojnych oraz nowych posłów i zgromadzonych w Sejmie gości.

Antoni Macierewicz zaliczył debiut jako Marszałek Senior. Nowa rola byłego szefa MON

Antoni Macierewicz został nominowany na stanowisko marszałka seniora Sejmu przez prezydenta Andrzej Dudę. Dla wielu była to nieoczekiwane rozwiązanie, gdyż najstarszą posłanką w nowej kadencji Sejmu jest Iwona Śledzińska-Katarasińska z Koalicji Obywatelskiej.

bEEAWadV

Decyzja prezydenta była też zaskakująca również wobec głośnego konfliktu Dudy z Macierewiczem jeszcze z czasów, gdy ten był szefem MON. Chodziło wówczas o nominacje generalskie. Andrzej Duda wspominał wówczas (2017 rok) o "ubeckich metodach" stosowanych w resorcie obrony.

Były minister obrony narodowej został wybrany na to stanowisko – jak tłumaczyła Kancelaria Prezydenta – z uwagi na piękną kartę patriotyczną w życiorysie.

bEEAWadW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEAWaeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Adam
2 lata temu
co za wstyd! jak cała polska pisowska! śmieją się z nas na świecie całym