Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Anwil buduje nową linię produkcyjną. Będzie ok. 100 nowych miejsc pracy

Budowa nowej linii produkcyjnej Anwilu ma się zakończyć w 2020 roku. Inwestycja jest warta ok. 1,3 mld.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Anwil rozbudowuje linię produkcuyjną.

Inwestycja ma zwiększyć moce produkcji nawozów o 50 proc. Ponad 1 mld złotych. Produkcja ma ruszyć w 2022 roku i zaspokoić większość potrzeb kraju niemal w 100 proc.

- To oznacza też zwiększenie portfela i potencjału PKN Orlen. Serdecznie gratuluje zarówno prezesowi, jak i załodze. Ten zakład dziś to jest ponad 600 osób zatrudnionych, po zakończeniu pracę tutaj znajdzie dodatkowe 100 osób, więc ta inwestycja oznacza również rozwój pod kątem kadrowym - powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda, który we wtorek odwiedził zakład.

Budowa nowej linii rozpoczęła się na terenie zakładów Anwil Włocławek. Inwestycja obejmuje instalację kwasu azotowego i neutralizacji, instalację granulacji oraz infrastrukturę pomocniczą.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

- To jest inwestycja w nowe technologie. To jest jakość światowa, to czego Polska teraz bardzo potrzebuje, czego nie było od dawna. Bo w ciągu ostatnich 30 lat raczej likwidowano, niż budowano. Dzisiaj ta tendencja jest odwrotna - powiedział prezydent Duda.

Dzięki inwestycji zdolności produkcyjne Anwilu wzrosną z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie, a portfolio produktowe firmy wzbogaci się o cztery rodzaje nawozów - saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem.

Zwiększenie liczby produktów ma uchronić zakład przed ewentualnym zakazem obrotu saletrą amonową w Unii Europejskiej.

Anwil Włocławek jest częścią koncernu PKN Orlen.

- Nowa inwestycja to korzyści dla Grupy Orlen i Anwilu, a przede wszystkim dla polskiej gospodarki i polskich rolników - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, paliwa, nawozy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

PracownikOkoło 1400 zatrudnionych a nie 600.

Rozwiń komentarze (1)