Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Apel Władimira Putina. Musimy ustabilizować politykę budżetową

19
Podziel się:

Władimir Putin jest wielkim nieobecnym szczytu G20 w Rzymie. Prezydent Rosji połączył się zdalnie z uczestnikami i skomentował między innymi sytuację gospodarczą na świecie i szalejącą inflację. Putin też wbił szpilę dotyczącą szczepionki Sputnik V. Zdaniem prezydenta Rosji, część krajów zachowuje się protekcjonalnie, jeżeli chodzi o szczepionki.

Apel Władimira Putina. Musimy ustabilizować politykę budżetową
Putin wziął udział w telekonferencji z przywódcami G20 (PAP, Sputnik, kremlin pool, EVGENIY PAULIN)

Władimir Putin skrytykował podczas wideokonferencji protekcjonalne podejście do szczepionek części krajów. Prezydent Rosji połączył się zdalnie z uczestnikami szczytu G20 w Rzymie.

Putin chciałby Sputnik V w UE

W przemówieniu do przywódców najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata i Unii Europejskiej, obradujących w centrum kongresowym w dzielnicy Eur Putin oświadczył:

- Niektóre kraje przyjmują protekcjonistyczną postawę wobec szczepionek przeciwko COVID-19 i nie są gotowe uznać ich i zarejestrować – powiedział Putin przemówieniu do przywódców najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata i Unii Europejskiej.

Zobacz także: Morawiecki wzbudza kontrowersje w UE. „Coraz mniej go rozumiem”

Przywódca Rosji odniósł się w ten sposób to tego, że rosyjska szczepionka Sputnik V nie została dopuszczona do użytku na terenie UE.

Putin dodał też, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powinna szybciej prowadzić analizy i zatwierdzać szczepionki przeciwko COVID-19. Podczas telekonferencji prezydent Rosji zaapelował także o działania na rzecz wzajemnego uznania szczepień.

- Walka z pandemią wymaga poprawy usług medycznych i współpracy między państwami — mówił rosyjski prezydent. Wyraził opinię, że działalność WHO powinna mieć globalne wsparcie – powiedział Putin.

Putin apeluje o ustabilizowanie polityki budżetowej

Putin skomentował też światową sytuację gospodarczą. Prezydent Rosji powiedział, że "ogromny deficyt budżetowy wielu krajów rozwiniętych na czele z USA" jest powodem inflacji i wzrostu cen surowców. - Musimy ustabilizować politykę monetarną i budżetową — dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Eliza
rok temu
Prezydent Putin ma w całości rację. Europa nie wykazuje ochoty współpracy z Rosją i Putinem nie dlatego, że mu nie ufają tylko boją się Rosji jako konkurencji. A szczególnie prezydenta Putina. Przeciętniacy nie lubią wybitnych, mądrych ludzi.
Juli
rok temu
Putin w wielu wypowiedziach ma rację i pokazuje, że chce współpracować, ale to są tylko puste słowa i czy naprawdę tak myśli…….Europa po prostu mu nie ufa, ale szanuje go i jego kraj…….poza tym każdy ma swój interes podobnie Europa, jak i Rosja i Chiny i każdy szuka największego zysku i za dużo rywalizują między sobą, ay stać się najlepszymi zamiast szczerze współdziałać dla dobra ludzi, nawet kosztem mniejszych własnych zysków……
Inkwizytor
rok temu
Władek powinniście starać się dogonić Chiny....
zorientowany
rok temu
A ilu zaszczepionych Sputnikiem Rosjan?? Bo masowo umierają na covid .Czy już zaszczepił pan Włodymirze choć z 15% populacji??
Maniek
rok temu
Mądra głowa o którą tak bardzo trudno już dzisiaj i tyle.