Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Rosjanie przestrzelili. Duże opóźnienia w opłaconych dostawach Sputnika V

18
Podziel się:

Rosja zapowiadała, że w 2021 roku może dostarczyć szczepionkę dla 700 mln ludzi poza Rosją. Wiele państw od lipca wciąż nie otrzymało opłaconych dawek.

Rosjanie przestrzelili. Duże opóźnienia w opłaconych dostawach Sputnika V
Rosja zapowiadała, że w 2021 roku może dostarczyć szczepionkę 700 mln ludzi poza Rosją HANDOUT/AFP/East News (East News, Handout AFP East News)
bEDWYydh

Wiele państw na świecie, w tym kraje rozwijające się, wyraża niezadowolenie z powodu opóźnień w dostawach rosyjskiej szczepionki przeciw Covid-19 - informuje BBC.

Jednym z krajów, które najbardziej ucierpiały z powodu opóźnień w dostawach, jest Iran. Zamówił on 60 mln dawek preparatu, ale dotąd otrzymał tylko część z nich.

W lutym ogłoszono, że Iran otrzyma pięć mln dawek w "pierwszej fazie" porozumienia z Rosją. Jednak do końca czerwca całkowita liczba dawek Sputnika V dostarczonych do Iranu wynosiła zaledwie 920 tys., a obecnie jest to ok. dwóch mln szczepionki.

bEDWYydj
Zobacz także: Sputnik V w Polsce? Dr Cessak ujawnia, co ze szczepionką z Rosji

Podobne problemy są w Ameryce Łacińskiej. Gwatemala, Honduras, Argentyna, Meksyk borykają się z opóźnieniami dostaw. Podobnie kraje w Afryce Subsaharyjskiej.

Rosja zapowiadała, że w 2021 roku może dostarczyć szczepionkę 700 mln ludzi poza Rosją.

bEDWYydp

Jak podkreśla BBC, wbrew ambitnym planom rozprowadzenia Sputnika V na świecie Rosja ma trudności z wyprodukowaniem wystarczającej liczby szczepionki także dla własnych obywateli.

Pomimo początkowych wątpliwości co do wyników testów skuteczności szczepionki, ostatnie badania sugerują, że rosyjski preparat jest bezpieczny i skuteczny - wskazuje BBC News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDWYydK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
USB
2 miesiące temu
Było kilka artykułów na temat Sputnika gdzie min. jeden z naszych lekarzy powiedział że Sputnik jest lepszy od Astry bo bazuje na tzw. dwóch wektorach a Astra na jednym ale rusofobów się nie przekona oni wiedzą lepiej.Dziwne że ta zdychająca Rosja opracowuje produkuje i sprzedaje różne swoje produkty a potęga i przedmurze chrześcijaństwa tylko palety drewniane.
Ateista
2 miesiące temu
Opracowali super szczepionkę szybciej niż Zachód. Śmiem wątpić. A jeżeli tak było, to oznacza, że to oni zbudowali wirusa lub mieli dane jak wygląda zanim zaczęła się pandemia.
Wania
2 miesiące temu
Sputnikiem v to dam sie wyszczepić. Będę mógł pić samogon i nic mi nie będzie.
bEDWYydL
Pozorovatel
2 miesiące temu
Koncepcja szczepionki znakomita. Teoretycznie musi być najskuteczniejsza i zapewne taką jest w praktyce. Niestety technologicznie trudna, więc potrzebuje zaangażowanie dużego potencjału. MEA od roku bada jej skuteczność i bezpieczeństwo. Nie wierzę, że z powodu trudności naukowej oceny. Na 99,99% wygląda to na korupcję.
karzeł2
2 miesiące temu
Ale jaja ,najpierw napluli na Rosję ,a w końcu:" badania sugerują, że rosyjski preparat jest bezpieczny i skuteczny - wskazuje BBC News." Czy jest inne państwo ,które ma tak kretyńską politykę międzynarodową? No ale USA kazali pluć no to Polska pluje zajadle na sąsiada...