Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

4
Podziel się:

Szef MEN Dariusz Piontkowski razem z Głównym Inspektoren Sanitarnyn Jarosławem Pinkasem skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcają do korzystania z aplikacji ProteGo Safe.Jak podkreślają szefowie obu instytucji, rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu najmłodszych do szkół.

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie
Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie (PAP)
bESxjwMR

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Aplikacja ProteGo Safe zawiadamia o możliwym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. MEN i GiS zalecają, by przed powrotem do szkół zainstalowali ją zarówno rodzice, jak i dzieci.

Zobacz także: Mieszkanie+. Nowe, korzystne rozwiązania. Emilewicz tłumaczy
bESxjwMT

- Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa - napisali w liście szefowie GIS i MEN.

Aplikacja ProteGO Safe nie wymaga logowania. Aby ją uruchomić nie trzeba też podawać swoich danych osobowych, ani numeru telefonu. Zgodnie ze stanowiskiem obu instytucji (MEN i GIS) izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Sama aplikacja ProteGO Safe składa się z dwóch modułów, które umożliwiają m.in. samokontrolę stanu zdrowia przy pomocy dziennika weryfikującego na bieżąco, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Ponadto narzędzie umożliwia skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

bESxjwMZ

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - zapewnili szefowie MEN i GIS.

bESxjwNu
edukacja
KOMENTARZE
(4)
Elminster
rok temu
Ręce opadają jak czyta się ten stek bzdur. Ta aplikacja kompletnie nic nie daje bo musielibyśmy liczyć że ktoś dobrowolnie przyzna się że ma Covid a tak niestety nie jest. Żeby nie być gołosłownym - zainstalowałem tą aplikację po czym po kilku dniach sąsiedzi złapali Covid, mimo że mieszkają w odległości 20 metrów w linii prostej ode mnie aplikacja absutnie przed tym nie ostrzegła!
Mama
rok temu
Czy my żyjemy w jakimś cyrku? Od tego wszystkiego mi jako matce nie dobrze się robi!!! Czy nasze dzieci to króliki doświadczalne "Niech idą do szkoły, a zobaczymy ile ich ocaleje!!!! (o ile jest ten wirus, bo może gramy w filmie typu" Igrzyska śmierci " A jeszcze bardziej mnie wkurza fakt że ludzie z MEN mają decydować czy moje dziecko, któremu dałam życie!! ma ryzykować swoim zdrowiem i na pocieszenie mam sobie ściągnąć apke która co? Wykrywacz covida ma? Czy Pan Minister da mi 100% że moje dziecko jest bezpieczne z apka w szkole , poręczy swoim zdrowiem i życiem za wszystkie polskie dzieci? Zabieracie im dzieciństwo wysyłając je za wcześnie do szkoły, teraz ryzykujecie ich reszta życia!! Śmieszą mnie teksty które czytam o odstępach, maseczkach i własnym ołówku do diabła to są DZIECI !!!!!Nieświadome zagrożenia, wirus jak każdy inny.
Bzdura
rok temu
Co za bzdura. Cały czas widać czemu służy ta pandemia. Chodzi o kontrolę i wirtualizację życia. Przecież wiele głosów było za tym, żeby dzieci nie korzystały z telefonów w szkole. W wielu miejscach np. u fryzjera jest zakaz korzystania z telefonu.
bESxjwNv
Ezra
rok temu
Ja to bym chciała mieć dostęp do lekarza jak mi dziecko zachoruje a w zamian mam aplikacje. Gdzie my zmierzamy...