Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JSA
|
aktualizacja

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

4
Podziel się:

Szef MEN Dariusz Piontkowski razem z Głównym Inspektoren Sanitarnyn Jarosławem Pinkasem skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcają do korzystania z aplikacji ProteGo Safe.Jak podkreślają szefowie obu instytucji, rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu najmłodszych do szkół.

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie
Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie (PAP)

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Aplikacja ProteGo Safe zawiadamia o możliwym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. MEN i GiS zalecają, by przed powrotem do szkół zainstalowali ją zarówno rodzice, jak i dzieci.

Zobacz także: Mieszkanie+. Nowe, korzystne rozwiązania. Emilewicz tłumaczy

- Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa - napisali w liście szefowie GIS i MEN.

Aplikacja ProteGO Safe nie wymaga logowania. Aby ją uruchomić nie trzeba też podawać swoich danych osobowych, ani numeru telefonu. Zgodnie ze stanowiskiem obu instytucji (MEN i GIS) izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Sama aplikacja ProteGO Safe składa się z dwóch modułów, które umożliwiają m.in. samokontrolę stanu zdrowia przy pomocy dziennika weryfikującego na bieżąco, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Ponadto narzędzie umożliwia skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - zapewnili szefowie MEN i GIS.

edukacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Elminster
3 lata temu
Ręce opadają jak czyta się ten stek bzdur. Ta aplikacja kompletnie nic nie daje bo musielibyśmy liczyć że ktoś dobrowolnie przyzna się że ma Covid a tak niestety nie jest. Żeby nie być gołosłownym - zainstalowałem tą aplikację po czym po kilku dniach sąsiedzi złapali Covid, mimo że mieszkają w odległości 20 metrów w linii prostej ode mnie aplikacja absutnie przed tym nie ostrzegła!
Mama
3 lata temu
Czy my żyjemy w jakimś cyrku? Od tego wszystkiego mi jako matce nie dobrze się robi!!! Czy nasze dzieci to króliki doświadczalne "Niech idą do szkoły, a zobaczymy ile ich ocaleje!!!! (o ile jest ten wirus, bo może gramy w filmie typu" Igrzyska śmierci " A jeszcze bardziej mnie wkurza fakt że ludzie z MEN mają decydować czy moje dziecko, któremu dałam życie!! ma ryzykować swoim zdrowiem i na pocieszenie mam sobie ściągnąć apke która co? Wykrywacz covida ma? Czy Pan Minister da mi 100% że moje dziecko jest bezpieczne z apka w szkole , poręczy swoim zdrowiem i życiem za wszystkie polskie dzieci? Zabieracie im dzieciństwo wysyłając je za wcześnie do szkoły, teraz ryzykujecie ich reszta życia!! Śmieszą mnie teksty które czytam o odstępach, maseczkach i własnym ołówku do diabła to są DZIECI !!!!!Nieświadome zagrożenia, wirus jak każdy inny.
Bzdura
3 lata temu
Co za bzdura. Cały czas widać czemu służy ta pandemia. Chodzi o kontrolę i wirtualizację życia. Przecież wiele głosów było za tym, żeby dzieci nie korzystały z telefonów w szkole. W wielu miejscach np. u fryzjera jest zakaz korzystania z telefonu.
Ezra
3 lata temu
Ja to bym chciała mieć dostęp do lekarza jak mi dziecko zachoruje a w zamian mam aplikacje. Gdzie my zmierzamy...