Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Aptekom grozi zamknięcie. "Co czwarta jest poważnie zadłużona"

Zła sytuacja ekonomiczna aptek wynika z tego, że mamy ustawę refundacyjną, która została wprowadzona w 2012 r. i od tego czasu marże na leki refundowane nie wzrosły - są na bardzo niskim poziomie wynoszącym 16 proc. Jednocześnie koszty prowadzenia aptek zdecydowanie poszły w górę - mówiła w programie "Newsroom WP" Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Według niej błędem rządu jest pomijanie aptek przy opracowywaniu tarcz energetycznych. - Co czwarta apteka w Polsce jest poważnie zadłużona. Jeżeli ta sytuacja nie ulegnie zmianie, placówki będą się zamykały - prognozowała Piotrowska-Rutkowska.

29
Podziel się:
KOMENTARZE
(29)
ona
rok temu
Aptek jest za dużo!!
Ola
rok temu
16%marza to chyba nie tak źle. Przecież oprócz refundowanych leków apteki sprzedają jeszcze inne leki i towary na które same nakładają marzę. Poza tym wydaje mi się że tych aptek jest po prostu za dużo. Jest to taki sam biznesik jak każdy inny sklepik i nie rozumiem dlaczego państwo miałoby dopłacać cokolwiek. Trzeba jeszcze wspomnieć o całej masie aptek internetowych, pewnie też z kapitałem zagranicznym.
wb.
rok temu
To chyba coś nie tak. Marże na leki refundowane są rzeczywiście niskie ale na lelki i preparaty ogólnie dostępne są bardzo wysokie, w wielu aptekach zbliżone do niemal 100% a stanowią one znaczny procent obrotów.
anulka
rok temu
Nareszcie. Po co komu tyel aptek!! Leczcie się sami, o ile możności. Ziół nie brakuje. Nie palcie, nie pijcie i nie tyjcie, a bedzie o niebo lepiej.
Polak
rok temu
Polityka rzadu prowadzi do likwidacji wszystkiego co polskie, żydowskie nie zbankrutują bo są zwolnione z podatków
...
Następna strona