Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Areszt dla potentata branży biopaliw Grzegorza Ś.

2
Podziel się:

Sąd w Białymstoku postanowił, że potentat branży biopaliw Grzegorz Ś. i dwaj pozostali zatrzymani przez CBA mężczyźni trafią na trzy miesiące do aresztu.

Według śledczych z majątku grupy kapitałowej zatrzymani mieli wyprowadzić co najmniej 96 mln zł. Na zdjęciu Grzegorz Ś.
Według śledczych z majątku grupy kapitałowej zatrzymani mieli wyprowadzić co najmniej 96 mln zł. Na zdjęciu Grzegorz Ś. (East News, PAWEL RELIKOWSKI/POLSKA PRESS/EAST NEWS)
bEKbuKyJ

Informację o areszcie dla trzech zatrzymanych mężczyzn podał serwis TVP Info.

Przypomnijmy, że 27 sierpnia 2019 r. na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby w tym m.in. Grzegorza Ś. Zatrzymani zostali przewiezieni do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Z ustaleń CBA wynika, że zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej "nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości". Majątek miał trafiać do polskich i zagranicznych podmiotów, kontrolowanych przez Grzegorza Ś.

bEKbuKyL
Zobacz także: Obejrzyj: PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS? Mamy komentarz ministra z KPRM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbuKzm
KOMENTARZE
(2)
Spartan
2 lata temu
Czy tu chodzi o Grzegorza Schetyne bo słabo widz. ;-)
mm
2 lata temu
znam gościa, lepiej trzymać sie od niego z daleko. Widać że kręci lody