Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Akcja CBA. Potentat od biopaliw zatrzymany. W tle wyprowadzenie 96 mln zł

120
Podziel się:

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych jest prezes całej grupy Grzegorz Ś. Szajka wyprowadziła co najmniej 96 mln zł z jednej z firm.

Grzegorz Ś. w rękach CBA. "96 mln zł szkody"
Grzegorz Ś. w rękach CBA. "96 mln zł szkody" (East News)

Agenci białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych osób znalazł się m.in. prezes zarządu całej grupy Grzegorz Ś. - podaje CBA w komunikacie. Dziennikarz Cezary Gmyz precyzuje na Twitterze, że chodzi o okradzenie firm Tomasza Gudzowatego.

Z ustaleń CBA wynika, że zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej "nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości". Majątek miał trafiać do polskich i zagranicznych podmiotów, kontrolowanych przez Grzegorza Ś.

Wstępne szacunki wskazują na co najmniej 96 mln zł szkody. "Funkcjonariusze CBA wykonują jednocześnie przeszukania w 13 lokalizacjach na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Mazowszu. Zabezpieczane są nośniki danych i dokumentacja niezbędna w toku prowadzonego postępowania. Czynności prowadzone są m.in. w siedzibach spółek i kancelariach prawnych. Zatrzymani zostaną przewiezieni do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty" - czytamy w komunikacie CBA. Jak dodano, są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, a ta "ma charakter typowo rozwojowy".

Zobacz także: Obejrzyj: Sędziowie po aferze w MS: żądamy powołania komisji śledczej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(120)
Misio
2 lata temu
A co z Panem Banasiem i jego Synem?Nic CBA nie mówi ani prokuratura -dziwne co za cisza.
unia
2 lata temu
oszust
jiko
3 lata temu
To jest PO ,ganksterka i kolesiostwo ,cwaniaki ograbić Polskę i donosić do Brukseli .
ZZZ Z KOŚCIER...
3 lata temu
No i kolejny raz wiadomo dlaczego Schetyna obiecywał zlikwidowanie CBA !!!! jeżeli tylko powrócą do władzy !!! co nie daj Boże.
Wielebny Rydz
3 lata temu
Rydzyk wyprowadził 2 mld euro i nic go. nie rusza, Głódź 1 mld euro i jest ok .
...
Następna strona