Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcja CBA. Potentat od biopaliw zatrzymany. W tle wyprowadzenie 96 mln zł

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych jest prezes całej grupy Grzegorz Ś. Szajka wyprowadziła co najmniej 96 mln zł z jednej z firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Grzegorz Ś. w rękach CBA. "96 mln zł szkody"

Agenci białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych osób znalazł się m.in. prezes zarządu całej grupy Grzegorz Ś. - podaje CBA w komunikacie. Dziennikarz Cezary Gmyz precyzuje na Twitterze, że chodzi o okradzenie firm Tomasza Gudzowatego.

Z ustaleń CBA wynika, że zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej "nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości". Majątek miał trafiać do polskich i zagranicznych podmiotów, kontrolowanych przez Grzegorza Ś.

Wstępne szacunki wskazują na co najmniej 96 mln zł szkody. "Funkcjonariusze CBA wykonują jednocześnie przeszukania w 13 lokalizacjach na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Mazowszu. Zabezpieczane są nośniki danych i dokumentacja niezbędna w toku prowadzonego postępowania. Czynności prowadzone są m.in. w siedzibach spółek i kancelariach prawnych. Zatrzymani zostaną przewiezieni do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty" - czytamy w komunikacie CBA. Jak dodano, są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, a ta "ma charakter typowo rozwojowy".

Obejrzyj: Sędziowie po aferze w MS: żądamy powołania komisji śledczej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera, gudzowaty, grzegorz ślak, cba, zatrzymania, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2019

Sprawiedliwośc i prawoSwoich Pis nie zamyka.Oni są pod ochroną

27-08-2019

onaTo jest właśnie grupa oligarchów, która przejęła majątek za grosze w trakcie prywatyzacji i likwidacji polskich przedsiębiorstw.

27-08-2019

BoloWg. niego na pewno jest niewinny . Tak maja złodzieje w dzisiejszych czasach. Spójrzcie na bohaterów z PO .

Rozwiń komentarze (120)