Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

ASF. Pierwszy przypadek wirusa na Dolnym Śląsku

3
Podziel się

Jeszcze nie tak dawno, bo raptem parę dni temu odnaleziono martwego dzika zarażonego wirusem ASF w województwie lubuskim. Dziś z kolei potwierdziły się przypuszczenia, że nie był to odosobniony przypadek. W powiecie głogowskim potwierdzony został bowiem pierwszy na Dolnym Śląsku przypadek afrykańskiego pomoru świń (ASF).

ASF. Pierwszy przypadek wirusa na Dolnym Śląsku
ASF. Pierwszy przypadek wirusa na Dolnym Śląsku (PAP)
bEaeEQOd

ASF. Pierwszy przypadek wirusa na Dolnym Śląsku

Powiatowy lekarz weterynarii w Głogowie potwierdził, że na terenie powiatu głogowskiego wykryto pierwszy przypadek wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Martwego dzika znaleziono w piątek na terenie gminy Kotla. Wtedy też pobrano próbki. Są już wyniki ich badań. Dzik był zarażony wirusem ASF.

Oglądaj: Ardanowski o ASF: "Służby specjalne wyjaśnią"

bEaeEQOf

Przypomnijmy, że jest to pierwszy potwierdzony na Dolnym Śląsku przypadek ASF.

ASF. Wirus w Lubuskiem oraz reakcja środowisk rolniczych

Gminy Zabór, Otyń, Trzebiechów, Bojadła, Kargowa, Nowa Sól, Bytom Odrzański, Siedlisko, Sława i Kolsko znalazły się w aktualnym zasięgu obszarów objętych restrykcjami w związku z afrykańskim pomorem świń. Jest kolejna decyzja w tej sprawie Komisji Europejskiej.

Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, poinformował podczas konferencji prasowej, że organizacja przygotowała założenia do zmiany Prawa Łowieckiego – projekt ma trafić do Ministerstwa Rolnictwa, Ministerstwa Środowiska oraz Kancelarii Premiera.

bEaeEQOl

Główne założenie projektu to likwidacja Polskiego Związku Łowieckiego i zastąpienie go rządową Agencją Rozwoju Gospodarki Łowieckiej podlegającą bezpośrednio premierowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaeEQOG
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
ciekawski
rok temu
A zboże i słoma tratowane nagminnie na polach przez dziki to nie są siedliskiem ASF??? Wiadomo łatwiej zgonić na rolnika... Ten wirus jest wszędzie, nawet w paszy kupowanej przez rolnika (może pochodzić z pól tratowanych przez dziki)....
Marek
rok temu
ASF to jedna wielka kpina. Skoro to tak niebezpieczna choroba to dlaczego wybijane są wszystkie świnie u rolników i utylizowane zaś dziki w imię walki z ASF masowo zabijane i sprzedawane? Po ile jest sprzedawane mięso polskich dzików na zachodzie? To bardzo wiele interesów pod hasłem ASF. Dla Lasów Państwowych i kół myśliwskich bo za ogromne pieniądze sprzedają na zachód dziczyznę i dla zakładów mięsnych bo za grosze kupują wieprzowinę. A Po ile polska dziczyzna na zachodzie, proszę bardzo- https://wiadomosci.wp.pl/ile-kosztuje-polski-dzik-w-belgii-to-dowod-ze-nie-stac-nas-na-produkty-z-wlasnego-kraju-6178134717433985a
Yaboni
rok temu
Polują na dziki a potem obwożą ich zwłoki po lesie i okolicach. Myśliwi z bożej łaski
bEaeEQOH