Notowania

Autostrada A2. Jest umowa na poszerzenie trasy Warszawa-Łódź

Dokumentację w ciągu 19 miesięcy opracuje firma Transprojekt Gdański. Zainkasuje za nią 3,4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Budowa dodatkowych pasów została rozłożona na 3 lata. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł. (Fot: GDDKiA)

Rozbudowa autostrady A2 od Łodzi do Warszawy polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków, a na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu. Prace przygotowawcze potrwają do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów została rozłożona na 3 lata. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł.

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla poszerzenia o dodatkowe pasy ruchu autostrady A2.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

- W przyszłym tygodniu na nieczynnym Punkcie Poboru Opłat rozpocznie się już układanie podbudowy - zaznaczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Umowa na przygotowanie analizy technicznej z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim została zawarta 11 marca 2019 r. Oznacza to, że prace przygotowawcze są prowadzone dla całego odcinka Warszawa - Łódź o długości 88 km.

Obejrzyj: Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

- Ruch na autostradzie A2 pomiędzy Warszawą i Łodzią już teraz zbliża się do wartości granicznych dla obecnego przekroju, a w najbliższych latach spodziewany jest dalszy stopniowy jego wzrost. Spowoduje to, że w perspektywie kilku najbliższych lat może dojść do wyczerpania przepustowości tej trasy. To połączenie będzie miało także bardzo istotne znaczenie w kontekście planów realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie tego odcinka A2 do trzech, a na odcinku najbliżej Warszawy do czterech pasów ruchu w każdą stronę - zaznaczył minister Adamczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2019

mam 60+ i wiem, co mówięnaprawianie szkód i usuwanie gnoju po rządach PO SLD i PSL, najmniej ze 20 lat zajmie i to pod warunkiem, że PiS będzie rządził

29-03-2019

brawo PiSa mogli kasę ukraść i w knajpach przechlać, na zegarki i sztabki złota wydać i na konta w Szwajcarii wywieźć i powiedzieć "niedasie" i "nimapinindzy", … Czytaj całość

29-03-2019

tak,panie Broniarzuważam, że jeśli agenci WSI=GRU chcą legalny i demokratycznie wybrany, niekradnący rząd polski obalić i zastąpić go złodziejskimi agentami Moskwy i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (47)