Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Awaria Czajki. Greenpeace żąda wyjaśnień

234
Podziel się

Czekamy na kolejne informacje o skali awarii i żądamy wyjaśnień jej przyczyn - pisze Greenpeace po sobotniej awarii systemu przesyłowego ścieków do Czajki. Równo rok po poprzedniej awarii surowe ścieki znów płyną do Wisły.

Awaria Czajki. Greenpeace żąda wyjaśnień
Kolejna awaria rury odprowadzającej ścieki do oczyszczalni "Czajka" (Getty Images, FOT. SZYMON STARNAWSKI , POLSKA PRESS, GALLO IMAGES)
bDBgvVhN

O kolejnej awarii systemu przesyłu ścieków do warszawskiej oczyszczalni poinformował w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Przyczyny nie są na razie znane.

Informacji na ten temat domaga się organizacja ekologiczna Greenpeace. I atakuje bezpośrednio władze miasta.- Kolejna w ostatnich miesiącach awaria Czajki jest dowodem na nieudolność władz Warszawy. Czekamy na kolejne informacje o skali awarii i żądamy wyjaśnień jej przyczyn - pisze Greenpeace na Twitterze.

Zobacz także: Awaria oczyszczalni Czajka. Przemysław Daca obawia się ponownej. "To będzie wielkie nieszczęście"
bDBgvVhP

Jak powiedział money.pl Marek Józefiak z Greenpeace, organizacja jest bardzo uważnie śledzi to, co dzieje się w stolicy. - To niepokojące, co się dzieje Warszawie. Czekamy na wyjaśnienie - dodał.

Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny awarii. Jak informują Wody Polskie, już do nich trafiło pismo o udostępnienie specjalistycznego sprzętu. - Prezes Wód Polskich otrzymał z MPWiK pismo w sprawie udostępnienia specjalistycznego sprzętu oraz dokumentacji dotyczącej przesyłu awaryjnym bypass-em. Bypass w zeszłym roku opracowały Wody Polskie - informuje instytucja.

bDBgvVhV
bDBgvViq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(234)
dwsws
5 miesięcy temu
Dzialacze Greenpeace natychmiast powinni przywiazac sie do tych stalowych pali i bronic wlasnym cialem aby scieki nie mogly sie z rury wydostac
Jon
5 miesięcy temu
A gdzie był Greenpeace rok temu? Wtedy ekolodzy siedzieli cicho i przykład kiwali Trzaskowski emu że nic się nie stało...
Leonn
5 miesięcy temu
Greenpeace się obudził? Rafałkowi zarzucają "roczne opóźnienie" a sami poprzednio tez nie reagowali. Co nie było żadnej dotacji z ratusza i dlatego sie "oburzyli"?
bDBgvVir
Leśnik
5 miesięcy temu
Gdzie był ten greenpice rok temu ,czyżby zajmowali się kornikami w puszczy ,Żenada,Dno
qaz
5 miesięcy temu
SZOK!!! Greenpeace się obudził i ma pytania do swojego człowieka?
...
Następna strona